2011-11-19

Biżuteria

Dyskotekowa gorączka Glitter

Branżę mody opanowała dyskotekowa gorączka. Wszędzie widzimy sukienki na jedno ramię, buty na platformach, kombinezony. Nie może również zabraknąć dużej złotej biżuterii z barwnymi kamieniami o geometrycznych kształtach. Wszystkie te ostre kolory, wzory oraz kroje inspirowane dekadą lat 70-tych przywracają dekadencką, pełną przepychu erę disco – Studio 54 powraca!


Wpływy lat 70-tych XX w. w modzie mnożą się, przybierając nowe formy. Jest bardziej błyszcząco niż kiedykolwiek przedtem. Fakt, że moda disco odżyła właśnie w Nowym Jorku nie jest przypadkowy. To tutaj mieścił się legendarny klub Studio 54, gdzie bawiły się sławy lat 70-tych jak Andy Warhol, Mick Jagger czy Donald Trump.

Od momentu, kiedy podczas tygodnia mody w Nowym Jorku Diane von Furstenberg, Michale Kors oraz Marc Jacobs, który pokazał w jednej ze swoich linii ubrań Marc by Marc Jacobs wytworną modę w stylu lat 70-tych, dyskotekowa gorączka szybko rozprzestrzeniła się na drugą stronę Atlantyku, gdzie została podchwycona przez szereg domów mody.

Imprezowy trend to przede wszystkim błyszczące materiały, lejące sukienki z odkrytymi ramionami lub głębokimi dekoltami. Spódnico-spodnie i buty na platformach lub wysokie kozaki. Aby stać się dyskotekową gwiazdą, należy dodać szeroki skórzany pasek, dużą złotą biżuterię z detalami z lat 70-tych typu duże kamienie i wisiory, medaliony, pióra, frędzle i wężowa skóra. Zakładaj kilka ozdób jednocześnie, ale nie mieszaj ich równie mocno, jak w stylu bohemy. Załóż na przykład jeden naszyjnik oraz kilka bransoletek i pierścionków. Kolczyki powinny być duże i wiszące.

Źródło: Glitter.pl

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-19 16:07:44)
są świetne te dodatki :)
zwłaszcza różowy pierścionek-bombka 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar