2011-11-12

ROZRYWKA

Abradab i Grzegorz Markowski na planie teledysku 80 milionów

W miniony wtorek zakończyły się zdjęcia do teledysku nagranego do nowej wersji utworu „Chcemy być sobą” - legendarnej kompozycji Zbigniewa Hołdysa. Współczesną aranżację jednego z największych rockowych przebojów lat 80. przygotował Abradab we współpracy z Grzegorzem Markowski.


8 listopada artyści i filmowcy zakończyli zdjęcia do teledysku „Chcemy być sobą”. Na planie obecny był oczywiście Abradab – autor nowej kompozycji piosenki , współtwórca nurtu hardcore psycho-rap, jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Laureata Fryderyka i Nagrody MTV wsparł wokalnie Grzegorz Markowski, frontman Perfect. Zaśpiewany przez duet utwór będzie promował film „80 milionów”, nowy obraz Waldemara Krzystka, zdobywcy Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę”, który trafi do kin 25 listopada. Dystrybutorem filmu i producentem klipu jest Kino Świat.

 Reżyserią teledysku zajął się Jacek Kościuszko, nominowany do Fryderyka za klip do piosenki „Nie mogę Cię zapomnieć” Agnieszki Chylińskiej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt teledysków zrealizowanych dla topowych wykonawców. Wyreżyserował między innymi klip Kazika Staszewskiego do „Ballady o Janku Wiśniewskim” - utworu promującego film „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

 „80 milionów” to pełna suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historia wyprowadzenia z wrocławskiego banku tytułowych 80 milionów przez młodych działaczy dolnośląskiej Solidarności. Oparta na prawdziwych wydarzeniach, pasjonująca opowieść, której nie powstydziliby się scenarzyści hollywoodzkich hitów spod znaku „Ocean's Eleven”. W obsadzie znakomite nazwiska - Filip Bobek, Marcin Bosak, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Czeczot, Olga Frycz, Piotr Głowacki,  Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Piotr Głowacki, Krzysztof Stroiński, Jan Frycz, Mariusz Benoit i Adam Ferency.Premiera teledysku „Chcemy być sobą” odbędzie się w przyszłym tygodniu, a film „80 milionów” trafi na ekrany kin 25 listopada 2011.

Zwiastun filmu „80 milionów”:

 

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-13 10:29:11)
extra zapowiedź :)
na film wybieram się w andrzejkowy weekend 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar