2011-11-10

ROZRYWKA

Nowy teledysk Alicji Janosz – bardzo vintage

„I woke up so happy” to tytuł drugiego singla Alicji Janosz z płyty „Vintage”, której premierę zaplanowano na 3 grudnia. Już dziś prezentujemy teledysk do tego właśnie utworu – nieco tajemniczy, ale bardzo stylowy i bardzo vintage. Zobaczcie sami!Piosenka „I woke up so happy” to światowo brzmiący kawałek, nawiązujący do muzyki lat 60-tych, ale wyprodukowany w nowoczesny sposób. Cały krążek Alicji zatytułowany „Vintage” daleko odchodzi od gatunku w jakim wokalistka śpiewała po wygraniu programu Idol. – „I woke up so happy” to pozornie radosny utwór, ale gdy ktoś wsłucha się w słowa, szybko się przekona, że to pewnego rodzaju kobiecy protest song, dotyczący rozstania i trudności pogodzenia się z wolą drugiego człowieka – tak o utworze mówi jego autorka. – Wyraźny klimat tej piosenki niejako sam narzucił nam charakter obrazu, w jaki zdecydowaliśmy się ją opatrzyć – kontynuuje Alicja.

Klip ma kilka osi fabularnych i kryje też pewną mroczną zagadkę. – Zależało mi na tym, aby teledysk był niejednoznaczny i nieoczywisty. Ja sama jestem w nim rozpaczającą, porzuconą kobietą, a jednocześnie bezdusznym sprawcą. Kluczowe jest jednak to, że te dwie role, choć pozornie przypisane bohaterom stojącym wobec siebie w opozycji, tworzą ostatecznie jedną postać – opowiada wokalistka. W efekcie, powstał intrygujący i stylowy obraz.

Alicja Janosz już nie raz wspominała, że choć wywodzi się z pop kultury, to od kilku lat odkrywa inne gatunki muzyczne, a ostatnio najbliższe stały się dla niej właśnie brzmienia soulu, jazzu i bluesa. Dlatego też cały album utrzymany będzie właśnie w takiej stylistyce, chociaż nie zabraknie w nim także elementów charakterystycznych dla muzyki pop czy nawet reggae. Vintage, czyli łączenie nowego ze starym, odzwierciedla zatem charakter obecnej twórczości i muzycznych poszukiwań Alicji Janosz, a najnowszy teledysk do piosenki „I woke up so happy” wydaje się być tego świetnym przykładem.
METRYCZKA TELEDYSKU

ARTYSTA: Alicja Janosz
TYTUŁ: I woke up so happy
PRODUCENT: Lion Stage Management
AUTOR SCENARIUSZA: Jakub Klawikowski
AUTOR ZDJĘĆ: Sławomir Wąchała, Bartek Bartos, Piotr Bartos
REŻYSER FILMU: Jakub Klawikowski
MONTAŻ: Jakub Klawikowski
KOMPOZYTOR: Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki
AUTOR SŁÓW: Alicja Janosz
CZAS: 3'33"00
ROK PRODUKCJI: 2011


 

Komentarze (3)

Gośka (2011-11-11 15:39:18)
Ala
Piosenka pierwszorzędna, bardzo mi się podoba, warto było czekac tyle czasu na Alicję, gdyż teraz wie, co chce śpiewać, a głos miała i ma nadal wysmienity. Chętnię nabędę jej płytę, juz się nie mogę doczekac premiery. A do 3 grudnia jeszcze tak daleko.
NekropolisQueen (2011-11-11 15:07:31)
ekstra!
Utworek słyszałam już wcześniej i wpada w ucho, podoba mi się, ale teledysk jest fantastyczny, super
sylvana (2011-11-11 09:47:35)
chętnie posłucham
sympatycznie 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar