2011-11-09

Pielęgnacja ciała

Targi Venus 2011

Ideą targów jest przedstawienie najnowszych trendów i sposobów pielęgnacji zarówno kobiecej, jak i męskiej urody. Dlatego na stoiskach przeważały oferty zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, salonów odnowy biologicznej. Nie zabrakło też pokazów najnowocześniejszych urządzeń kosmetycznych. Wystawa VENUS umożliwia producentom kosmetyków, producentom i dystrybutorom aparatury oraz wyposażenia salonów dotarcie do swoich odbiorców – kosmetyczek, fryzjerów, lekarzy dermatologów, chirurgów plastycznych, farmaceutów.


Targi VENUS były miejscem prezentacji innowacyjnej, bardzo ciekawej i zdobywającej coraz większe zainteresowanie metody wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i stóp wykorzystującej leczące ryby Garra Rufa. Klienci korzystający z zabiegów pedicure i manicure siadali na wygodnych siedziskach umieszczając nogi lub ręce w akwarium z rybkami. Kąsające rybki sprawiały na pierwszy rzut oka wrażenie tresowanych. Wystarczyło, że wyczuły martwy, zrogowaciały naskórek i natychmiast zabierały się do działania, pozostawiając skórę wolną od nieestetycznych zmian.

W ramach wystawy zwiedzający mogli zapoznać się tajnikami zabiegów upiększających na twarz i ciało oraz wziąć udział w licznych pokazach najnowszych trendów fryzjerskich i makijażu. Specjaliści udzielali również porad z zakresu zdrowia i wizażu. Targi VENUS skierowane są zatem zarówno do profesjonalistów, jak i wszystkich, którzy na co dzień dbają o swoją urodę. W ramach wystawy odbył się szereg wydarzeń towarzyszących dedykowanych amatorom i specjalistom.

 Zdobienie paznokci cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pań. Dlatego też, drugi dzień targów upłynął pod znakiem III Mistrzostw Stylizacji Paznokci woj. świętokrzyskiego. Temat przewodni brzmiał "Inspiration gold". Mistrzostwa zorganizowała Klinika Pięknych Paznokci Marioli Pawłowskiej-Włodarczyk. Zawodniczki wykonały zdobienie paznokci wybraną metodą – żel lub akryl. Na wykonanie stylizacji miały aż trzy godziny.

Do udanych należy zaliczyć także finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu Profesjonalnego, który zgromadził tłum obserwatorów i kibiców. Na scenie o pierwsza nagrodę walczyło 5 finalistek. Były wśród nich między innymi, wizażystki-amatorki z Warszawy, Kielc, Ziembic. Tematem tegorocznej edycji konkursu był: "Makijaż koktailowy z wykorzystaniem błysku i transparencji”. Na wykonanie makijażu uczestniczki miały 45 minut, a ich prace oceniało profesjonalne jury, z przewodniczącą Ewą Filipecką, wielokrotną mistrzynią Polski, na czele. Wygrała studentka III roku kosmetologii z Kielc – Paulina Chojnacka. Na drugim uplasowała się Katarzyna Jedynak z Ziębic, a na trzecim Małgorzata Brzozowska z Warszawy.

VII Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych VENUS były nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi produktami i urządzeniami do pielęgnacji urody, ale również do naukowej dyskusji o nowych kierunkach w kosmetologii. Drugiego dnia targów Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa oraz Targi Kielce zorganizowały konferencję „Kosmetologia w życiu człowieka”. Wśród tematów poruszanych przez specjalistów znalazły się między innymi biotechnologia w kosmetologii, trendy w kosmetologii, kosmetyki gabinetowe i Spa, innowacyjność polskich kosmetyków, sztuka zdobienia ciała czy kosmetologia a zdrowie i uroda.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

sylvana (2011-11-09 23:07:54)
super,ekstra,rewelacja
dla mnie bomba 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar