2011-11-08

Rozwiązania

Rozwiązanie konkursu z Farben Lehre

Zakończył się konkurs z Farben Lehre, w którym zadaniem konkursowym było napisanie, który tekst zespołu według was jest najlepszy i dlaczego. W konkursie wzięli udział prawdziwi fani i z wielką chęcią nagrodzimy najlepsze odpowiedzi. Sprawdźcie kto wygrał.
Lista zwycięzców:


MIEJSCE I

Szpilka
Judasz

Uwielbiam całą muzyczną twórczość Farben Lehre, ponieważ za każdym razem, kiedy jestem na życiowym zakręcie znajduję w ich dyskografii utwory, które są dla mnie wsparciem, zarówno wśród piosenek pozytywnych jak i tych dających swoim przesłaniem kopa, aby jeszcze bardziej w życiu walczyć i się starać.
Najbliższa sercu jest dla mnie płyta "Pozytywka", ponieważ jest to ich pierwsza płyta, która dawno temu trafiła w moje ręce. Przesłucham ją wtedy raz, drugi, trzeci i narodziło się moje uwielbienie dla Farbenów ;).
Na "Pozytywce" wszystkie piosenki są na niezwykle wysokim poziomie, zachwyca mnie zwłaszcza tytułowa "Pozytywka", znane wszystkim "Spodnie z GS-u", "Ostatni skaut", czy świenie wykonane "I nikomu nie wolno się z tego śmiać". Jednak moją ulubioną piosenką jest "Judasz". Świetne ostre dźwięki perkusji i gitary dopełnione są świetnym wokalem. Ale przede wszystkim na uznanie zasługuje tekst piosenki, który jest nieco wulgarnym, ale bardzo trafnym opisem naszej rzeczywistości, gdzie dla pieniędzy wiele osób gotowe jest przekroczyć wszelkie granice. Tekst piosenki mówi o osobach, które pozbawione zasad, są gotowe naginać swoje normy postępowania pod panujące okoliczności dla własnego zysku. Słuchając tej piosenki wiem, że nie tylko mi nie podoba się panująca dookoła sytuacja i, że warto wyrażać swój sprzeciw.


MIEJSCE II

Manitou
RODZINKA
RODZINA

Ewidentnie tekst tego właśnie utworu FL najbardziej mi się podoba.
Jest na wskroś prawdziwy, poruszający ważne problemy moralności i etyki, boleśnie piętnując zacisza polskich domów ..
Boleśnie, ale jednak trafnie i właściwie.
Doskonale ukazuje tę całą maskaradę, którą wielu z nas na codzień uprawia, pomimo że od powstania tekstu minęło bez mała 25 wiosen.

Może wymusza to na nas pozostała część społeczeństwa ? Może sami do końca nie wiemy czy zachowywać się w zgodzie z własnym wnętrzem, czy może kreować coś na pokaz ?
W sumie - wystarczy odwiedzić przybytek boży - i rozgrzeszenie jest ..

Mam nadzieję, że Ci dla których twórczość FL to chleb powszedni, doskonale znają ten utwór i na nowo zastanowią się nad jego sensem, a tym którzy dopiero zaczynają przygodę z muzyką Farben - polecam gorąco ten tekst - zastanówcie się nad sobą !

Howgh.


MIESJCE III

wulkan_energii
Erato

Moja przygoda z Farben Lehre zaczęła się nieco ponad rok temu za sprawą mojego przyjaciela,a obecnie chłopaka :-).Nigdy przedtem nie miałam styczności z tak wysublimowanymi tekstami,w których ciężko o dosłowność.Jedną z moich ulubionych piosenek jest ''Erato''. ''Erato''-czyli niebanalny sposób na wyznanie uczucia.Miłość zostaje porównana do pewnego rodzaju obłędu bądź uzależnienia,które doszczętnie pochłania zakochaną osobę.Nie jest ona w stanie zrozumieć zachodzących w niej-za sprawą drugiego człowieka-zmian.Odkrywa w sobie ogromne pokłady motywacji do samodoskonalenia się dla niego,choć nie ma pewności co do trwałości uczucia.Istnieje prawdopodobieństwo,że miłosne uniesienie jest jedynie chwilowe.Wówczas pozostaje jednak wiara,że czas nie pochłonie tego co wieczne i prawdziwe.Autor tekstu-Wojciech Wojda wykazał się ogromną wrażliwością oraz umiejętnością gry słowami.

Serdecznie gratulujemy
 

Komentarze (4)

Manitou (2011-11-09 00:00:48)
nice
Miłe zaskoczenie, dzięki ;) Howgh.
wulkan_energii (2011-11-08 19:39:21)
:-)
Po raz pierwszy udało mi się coś wygrać  i to nie byle co! :-) Bardzo dziękuję,sprawiliście mi cudowną niespodziankę :-).Co za cudowny wieczór... :-).Pozdrawiam,Kochani!
wulkan_energii (2011-11-08 19:26:44)
:-)
Po raz pierwszy udało mi się coś wygrać  i to nie byle co! :-) Bardzo dziękuję,sprawiliście mi cudowną niespodziankę :-).Co za cudowny wieczór... :-).Pozdrawiam,Kochani!
Redakcja (2011-11-08 16:52:32)
Gratulacje!!!
Dziękujemy Wszystkim bardzo serdecznie za udział w konkursie. Gratulacje Zapraszamy na Portal i Forum oraz do udziału w licznych konkursach na naszym portalu www.udziewczyn.pl
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar