2011-11-02

ROZRYWKA

Pośmiertna płyta Amy Winehouse

Pośmiertną płyta Amy Winehouse: „Lioness: Hidden Treasures" wydana zostanie już 5 grudnia. Znajdzie się na niej 11 niepublikowanych nigdy wcześniej piosenek oraz jeden utwór znany, nagrany w ducie z wokalistą jazzowym Tony’em Bennetem: „Body and Soul”. Znaleźć go można na jego nowym krążku: „Duets II”.
Informacja ta wywołała liczne kontrowersje i dyskusje, zainicjowane głównie ze strony fanów Amy. Uważają, że legenda o niezwykle utalentowanej wokalistce legnie w gruzach, bo płyta znacznie odbiegać będzie poziomem od dwóch poprzednich: "Frank” , mającego premierę w 2003 roku i "Back to Black" sprzed pięciu lat.

Producentem albumu jest bliski przyjaciel Amy, Mark Ronson. To na jego barkach spoczęła konieczność  przesłuchania olbrzymiej liczby nagrań, zarejestrowanych przez piosenkarkę w studiach na całym świecie. Opowiadają one o miłości Winehouse do męża- Blake’a Fieldera- Civila. Da się w nich wyczuć także żal i gorycz związaną z rozwodem. Utwory powstawały w bardzo  trudnych dla wokalistki momentach życiowych:  w czasie brania narkotyków, upijania się do nieprzytomności i staczania się na samo dno.

Na krążku znajdują się także utworów nagranych w lipcu przed samą śmiercią. Sama muzyka  jest niezwykle różnorodna- znajdziemy na niej bowiem jazz, hip-hop i soul.

A oto tracklista:
1. Our Day Will Come (Reggae Version)
2. Between the Cheats
3. Tears Dry
4. Wake Up Alone (demo)
5. Will You Still Love Me Tomorrow
6. Valerie (demo)
7. Like Smoke (featuring Nas)
8. The Girl from Ipanema
9. Halftime
10. Best Friends
11. Body and Soul (with Tony Bennett)
12. A Song for You
Okładka najnowszego albumu:
 
Część zysków ze sprzedaży płyty z niepublikowanymi wcześniej piosenkami Amy ma trafić na konto fundacji imienia zmarłej wokalistki, która została założona przez rodzinę Winehouse. Zajmuje się ona niesieniem pomocy młodym osobom walczącym z uzależnieniami.

Amy Winehouse znaleziono 23 lipca w jej domu w Londynie. Miała 27 lat. Śledztwo wykazało, że w we krwi miała 4,1 promila alkoholu.

Posłuchajcie duetu Tony’ego Benetta i Amy Winehouse w magicznym „Body& Soul”:Autor: Karolina Handzlik

Inne artykuły naszej stażystki:

Nowa płyta Sylwii Grzeszczak już w sprzedaży

Kwitnąca Beyonce w ciąży

Kanye West debiutuje w roli projektanta

Emma Watson i nowy zapach

Versace dla H & M

Jesienny makijaż

Jak walczyć z jesienną chandrą?

Wielki powrót The Cranberries

Jak chronić swoje ciało przed zimnem?

Domowe Spa

Rinat Liber i jej kolekcja kopertówek

Komentarze (2)

sylvana (2011-12-01 11:36:35)
moje marzenie to ta płyta właśnie ;)
Kocham Amy i...Św.Mikołaj o tym wie ,na szczęście list już napisanyi... wysłany:)))
wodniczka (2011-11-03 13:37:19)
Taka zdolna
Taka zdolna dziewczyna i tak tragiczny koniec. Zabrakło kogoś na czas aby jej skutecznie pomóc wyciągnąć z nałogu. Wielka strata i wielki żal.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar