2011-10-27

WSPIERAMY AKCJE

Sukces kampanii edukacyjnej Ministerstwa Środowiska

Przygotowana przez Ministerstwo Środowiska kampania edukacyjna Zakręć Kran, cieszy się dużą popularnością wśród polskich internautów. Inicjatywa, mająca na celu pokazanie jak w prosty sposób chronić środowisko, odniosła sukces dzięki wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji.


Ministerstwo Środowiska postawiło na nietypową i oryginalną akcję edukacyjną, która rozgrywa się głównie w Internecie, przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi e-marketingu, takich jak virale i media społecznościowe. Film z szaloną wiewiórką, która rozdaje pieniądze w warszawskim metrze obejrzało już ponad 140 tysięcy internautów. Został on pokazany min. w Szkle Kontaktowym i Teleexpresie.

Przekaz, dotyczący kampanii nastawiony jest na zwrócenie uwagi na zmianę prostych przyzwyczajeń, przez które często marnowana jest energia elektryczna, woda i inne zasoby. Wybór kanałów dotarcia do społeczeństwa pozwala na zainteresowanie akcją dużej grupy odbiorców i zwiększenie poziomu interakcji, co docelowo ma wpłynąć na trwałą zmianę postaw młodych Polaków.

Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie kampanii w Internecie, ponieważ właśnie to medium w sposób szczególny umożliwia interakcję z odbiorcą. Cieszy nas, że kampania została przyjęta z entuzjazmem. Postawiliśmy na odważne działania niestandardowe licząc, że kampania nie tylko zostanie zauważona, ale również wpłynie na zmianę konkretnych zachowań - mówi Karolina Kulicka, dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej z Ministerstwa Środowiska. To niewiarygodne, ale prawie 1/3 jedzenia na świecie trafia do kosza, a do jego produkcji wykorzystujemy zasoby, które się wyczerpują. Wystarczy zmiana jednego przyzwyczajenia aby stać się eko, oszczędzić pieniądze i co najważniejsze zrobić coś dobrego dla siebie i środowiska - kończy Karolina Kulicka.

Dużą popularnością cieszy się również aplikacja konkursowa na portalu Facebook, za pomocą której można dowiedzieć się, jak zaoszczędzić zasoby we własnym domu. Główną nagrodą w zabawie jest wycieczka na Teneryfę.

Kampania Zakręć Kran wystartowała 10 października. Jest ona jednym z elementów realizacji priorytetów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar