2011-10-20

ROZRYWKA

Pozytywnie wibrująco przebojowo

W środę 19 października w warszawskim klubie Iguana Lounge odbyła się  impreza promująca jedenastą część kultowej kompilacji „Pozytywne Wibracje vol. 11” autorstwa Stanisława Trzcińskiego. Atrakcją wieczoru był występ 18-osobowego, swingującego Szymanowski Big Band Warsaw. Młodzi muzycy oczarowali publiczność ciepłymi i pozytywnie wibrującymi dźwiękami. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepsze zdjęcie z tegorocznej edycji Pozytywne Wibracje Festival, który odbył się w lipcu w Białymstoku. Autorka zwycięskiego zdjęcia otrzymała płytę Pozytywne Wibracje vol. 11 z autografem Seal’a.


Zdjęcie: Stanisław Trzciński impreza Pozytywne Wibracje vol. 11 w Iguana Lounge, fot. Ł. Giersz

Impreza zorganizowana przez agencję STX JAMBOREE, klub Iguana Lounge oraz markę Unimil, byłą jesienną odsłoną kampanii promocyjnej płyty Pozytywne Wibracje vol. 11. Seria od 2010 roku ma również postać letniego festiwalu – Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku. Repertuar kompilacji to nowoczesna, energetyczna, taneczna i nastrojowa mieszanka najlepszych dźwięków neo soul, lounge, funk i acid jazz. Na dwóch płytach znajdziemy utwory artystów takich jak Paloma Faith, Adele, Gossip, Mika, Marcus Miller, Seal, ZAZ, Caro Emerald, Morcheeba, De Phazz, Count Basic, Ledisi, Maxwell, czy Jason Mraz. Płyta zawiera również polskie akcenty – m.in. utwór „Splanky” w wykonaniu warszawskiego big bandu jazzowego pod kierownictwem Piotra Kostrzewy - Szymanowski Big Band Warsaw, który wystąpił na żywo podczas imprezy promującej płytę w Iguana Lounge. Big band powstał w maju 2007 roku z inicjatywy uczniów ZPSM im. Karola Szymanowskiego, w jego skład wchodzą tylko uczniowie gimnazjum, liceum oraz absolwenci szkoły. Młodzi, zdolni instrumentaliści dali niezapomniany, pełen energii i entuzjazmu koncert, który składał się z trzech części. Pierwsza poświęcona była przeszłości zespołu i ich pierwszej płycie „First Session”. Kolejna wprowadziła słuchaczy w klimaty swing’owe z drugiej płyty „100% Swing”. Ostatnia była zapowiedzią trzeciej płyty i kierunku muzycznego, w jakim zmierza Big Band. Zespołowi towarzyszyła wokalistka Joanna Dzido. Goście zgromadzeni w Iguana Lounge przyjęli band bardzo ciepło a owacjom nie było końca.

W przerwach między trzema częściami koncertu pozytywnie wibrujące DJ’skie sety zapewniał DJ Hungry Hungry Models. HHM, który został okrzyknięty przez włoski „Vogue” najgorętszym kolektywem DJ’skim Warszawy, grał z takimi sławami jak Peaches, Boy George, Bloody Beetroots czy Robert Babicz.

Podczas wieczoru rozstrzygnięto konkurs fotograficzny na najlepsze zdjęcie z drugiej edycji Pozytywne Wibracje Festival, który odbył się w lipcu w Białymstoku. Autorka najciekawszej fotografii otrzymała płytę Pozytywne Wibracje vol. 11 z autografem Seal’a, który podpisał płytę po swoim koncercie na festiwalu.
    
Nie zabrakło również doskonałej kuchni. Specjalnie na ten wieczór dla wielbicieli Pozytywnych Wibracji szef kuchni Iguana Lounge przygotował wyjątkowe menu a w nim m.in.: pozytywnie zakręconą tortillę z warzywami, chill-out’owe ciasto czekoladowe i wibrującą smakiem terrinę z sandacza. El Sol zapewniło wyśmienite wina z najciekawszych regionów winiarskich świata. Serwowano również drinki na bazie tradycyjnej wódki z ziemniaków – J.A.Baczewski.

Wśród gości, którzy bawili się w Iguana Lounge, byli m.in. Rafał Królikowski, Piotr Polk, Michał Lesień, Cezary Kosiński, Anna Oberc, Dominika Gwit, Andrzej Deskur, Monika Dryl. Zabawa przy pozytywnie wibrujących dźwiękach trwała do późnych godzin nocnych.

Pozytywne Wibracje to kompilacja wydawana od 1997 roku przez STX Records. Dotychczas na rynku pojawiło się 10 edycji albumu, jedenastopłytowa Antologia vol.1-5 (w  listopadzie 2004 roku osiągnęła status „złotej płyty”) oraz trzy tematyczne albumy Pozytywne Wibracje: Dance, Live i Classics. Pozytywne Wibracje to nowe brzmienia, muzyka taneczna, klubowa, funk, acid jazz, soul, bossa-nova, trip hop, chillout, smooth jazz. W 2010 roku powstał festiwal inspirowany słynną serią – Pozytywne Wibracje Festival. W 2012 roku odbędzie się jego trzecia edycja.

Najnowszą część Pozytywnych Wibracji wydała wytwórnia STX Records (Grupa STX JAMBOREE) we współpracy z EMI Music Poland. Eleganckie wydanie „Pozytywne Wibracje vol. 11 zawiera 2 płyty CD z doskonałą muzyką.

Galeria zdjęć:

Komentarze (1)

sylvana (2011-10-21 09:38:56)
przebojowo...
elitarnie,na poziomie i w dobrym guście 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar