2011-10-10

ROZRYWKA

Jesienna odsłona Pozytywnych Wibracji vol.11

W środę 19 października br. w warszawskim klubie Iguana Lounge odbędzie się wyjątkowa impreza promocyjna najnowszej części kultwej kompilacji „Pozytywne Wibracje vol. 11” w wyborze Stanisława Trzcińskiego. Atrakcją będzie występ 18-osobowego, swingującego Szymanowski Big Band Warsaw. Zapowiada się energetyczny wieczór pełen ciepłych i pozytywnie wibrujących dźwięków! Oprócz specjalnych gości, artystów i partnerów serii – w ramach konkursów na antenie Radia PIN – na imprezę zaproszeni zostaną fani Wibracji, czyli słuchacze Radia PIN - zwycięzcy konkursów.


Płyta pojawiła się już w wakacje i towarzyszyła drugiej edycji festiwalu Pozytywne Wibracje w Białymstoku. Podczas festiwalu twórcy serii – Stanisławowi Trzcińskiemu - została wręczona Złota Płyta za sprzedaż albumu „Pozytywne Wibracje vol. 10”. Wydawcy zaplanowali dodatkową jesienną akcję reklamową części jedenastej. Impreza odbywa się z okazji tej jesiennej odsłony kampanii promocyjnej. Na dwóch krążkach jedenastej odsłony kultowej na polskim rynku płyty tym razem znalazł się mocny zestaw wielu najnowszych przebojów i „gorących” nazwisk. Nie było jeszcze na polskim rynku kompilacji, gdzie spotykają się razem m.in. Paloma Faith, Adele, Gossip, Mika, Marcus Miller, Seal, ZAZ, Caro Emerald, Morcheeba, De Phazz, Count Basic, Ledisi, Maxwell, czy Jason Mraz. Polskim akcentem na kompilacji jest utwór „Splanky” w wykonaniu warszawskiego big bandu jazzowego - Szymanowski Big Band Warsaw, który wystąpi na żywo podczas imprezy promującej płytę w Iguana Lounge.

Repertuar kompilacji to nowoczesna, energetyczna, taneczna i nastrojowa mieszanka najlepszych dźwięków neo soul, lounge, funk i acid jazz. Początek pierwszej płyty, wybaczcie mi Państwo to sformułowanie, jest wyjątkowo „mięsisty“  – mówi Stanisław Trzciński, pomysłodawca i autor kompilacji. Pierwszą płytę zaczynają Maxwell, Ledisi oraz Mika, który do tej pory nie udzielał licencji na kompilacje, jest to więc swojego rodzaju debiut, których zresztą na Pozytywnych Wibracjach vol. 11 jest więcej. Po raz pierwszy na polskiej kompilacji pojawiają się także Jason Mraz, Adele, Marcus Miller i Gossip z charyzmatyczną wokalistą Beth Ditto. Nie zabrakło również artystów, którzy wystąpili na tegorocznej drugiej edycji Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku. Na płycie usłyszymy więc światowej sławy muzyków takich jak Seal, gwiazdy muzyki acid jazz zespół Count Basic, nazywanego prekursorem stylu neo-soul Raphaela Saadiq’a, tworzącą lekkie utwory w stylu elektro i lounge grupę De Phazz, oraz polskich artystów – słynny Pilichowski Band, a także najnowsze odkrycie Pozytywnych Wibracji – ambientowo-jazzową formację Muariolanza. Kolejni muzycy na kompilacji to Gabin, Raphael Saadiq, Rox i L’Oncle Soul oraz najświeższe i najmodniejsze brzmienia w wydaniu Palomy Faith, Adele, ZAZ, Caro Emerald czy Marcusa Millera.

 
Szymanowski Big Band Warsaw, fot. Eugeniusz Helbert

Gwiazda wieczoru 19 października w Iguanie to 18-osobowy Szymanowski Big Bang Warsaw, czyli młodzi, zdolni instrumentaliści, wschodzące gwiazdy młodego pokolenia. Wielu z nich występuje na co dzień w znakomitych orkiestrach, miedzy innymi w Sinfonia Varsovia. Big band powstał w maju 2007 z inicjatywy uczniów ZPSM im. Karola Szymanowskiego, w jego skład wchodzą tylko uczniowie gimnazjum, liceum oraz absolwenci szkoły. Po sukcesie pierwszego występu dyrekcja szkoły umożliwiła prof. Piotrowi Kostrzewie regularną pracę z zespołem. Od tego czasu Szymanowski Big Band bierze udział w wielu artystycznych przedsięwzięciach, wśród których warto wymienić m.in. coroczne koncerty letnie w Centrum Olimpijskim. W marcu 2009 w studiu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina zespół nagrał pierwszą płytę pt. „First session”, w styczniu 2010 koncert z udziałem Danuty Błażejczyk, w maju 2010 koncert z udziałem studentów UMFC. W 2010 roku artyści brali udział w nagraniu trzech odcinków programu „Jaka to melodia” dla TVP 1, zdobyli nagrodę GRAND PRIX na międzynarodowym konkursie „Szansa dla młodych” w Rydze (Łotwa). W styczniu br. roku Piotr Polk zaprosił Szymanowski Big Band do udziału w specjalnych koncertach w Teatrze Syrena w Warszawie przy okazji promocji swojego nowego albumu „Mój film”. W czerwcu 2011 roku ukazała się doskonała, najnowsza płyta zespołu pt. „100% swing”, która spotkała się z dużą przychylnością wielu krytyków muzycznych.

Podczas wieczoru nie zabraknie oczywiście doskonałej muzyki klimatem nawiązującej do kultowej serii „Pozytywne Wibracje”. O oprawę dj-ską zadba DJ Hungry Hungry Models.

Impreza odbędzie się w popularnym warszawskim klubie Iguana Lounge, który specjalnie na ten wieczór przygotował wyjątkowe menu a w nim m.in.: pozytywnie zakręconą tortillę z warzywami, chill-out’owe ciasto czekoladowe i wibrującą smakiem terrinę z sandacza.

Pozytywne Wibracje to kompilacja wydawana od 1997 roku przez STX Records. Dotychczas na rynku pojawiło się 10 edycji albumu, jedenastopłytowa Antologia vol.1-5 (w  listopadzie 2004 roku osiągnęła status „złotej płyty”) oraz trzy tematyczne albumy Pozytywne Wibracje: Dance, Live i Classics. Pozytywne Wibracje to nowe brzmienia, muzyka taneczna, klubowa, funk, acid jazz, soul, bossa-nova, trip hop, chillout, smooth jazz. W 2010 roku powstał festiwal inspirowany słynną serią – Pozytywne Wibracje Festival. W 2012 roku odbędzie się jego trzecia edycja.

Najnowszą część Pozytywnych Wibracji wydała wytwórnia STX Records (Grupa STX JAMBOREE) we współpracy z EMI Music Poland. Eleganckie wydanie „Pozytywne Wibracje vol. 11 zawiera 2 płyty CD z doskonałą muzyką.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.pozytywnewibracje.pl

Sponsorem głównym płyty "Pozytywne wibracje" vol. 11 jest marka Unimil, która oferuje swoim konsumentom nie tylko bogaty wybór najwyższej jakości prezerwatyw lateksowych, ale także rewolucyjne prezerwatywy nielateksowe SKYN, intymne żele nawilżające i do masażu oraz zmysłowe masażery. Gotowi na więcej przyjemności? Więcej informacji o produktach i nie tylko na stronach: unimil.pl, skyn.pl oraz Uclub.pl.

Partnerzy: Iguana Lounge, Flash Press Media, World Class, Franck Provost, SBS, El Sol, J.A.Baczewski, Luxwood, Terra Spa

Patronami medialnymi płyty są: Radio PIN, Interia.pl, AMS, Bankier.pl, InStyle, Top Gear, BRIEF, Podróże, Dom & Wnętrze, Polki.pl, Video Outdoor, Mediarun.pl, Przekrój

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar