2011-10-06

Nowinki

Kanye West debiutuje w roli projektanta

Znany raper, Kanye West, rozpoczął na dobre  swą karierę projektanta damskiej odzieży. Już pierwszego października zaprezentował  swą kolekcje podczas tegorocznego "Paris Fashion Week".

 


Na pokazie zjawiły się słynne gwiazdy i z Hollywood, i ze świata muzyki. Swą obecnością imprezę uświetniły: Ciara, Lindsay Lohan, bliźniaczki Olsen Jared Leto i redaktor naczelna Vogue’a – Anna Wintour.

Nie zabrakło również na widowni słynnych projektantów. Zobaczyć można było m.in.  Oliviera Theyskensa,  Azzedine’a Alai i Jeremy’ego Scotta.

Do zaprojektowanych strojów nieprzychylnie odnieśli się modowi krytycy.  Na przykładzie Westa dobitnie podkreślali, że nie każdy modowy fan powinien tworzyć własne projekcje.

Niemalże wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że kolekcję  zdominowały futra, które na przypadający sezon wiosna- lato  2012 okazują się nieużyteczne.

Na niekorzyść muzyka zauważono również, że sukienki były niedopasowane do figur modelek i nieestetycznie układały się na ich ciałach.

W kolekcji dominowała głównie biel i czerń, nie zabrakło również ubrań w odcieniach pudrowego różu i karmelu. Ulubionymi materiałami użytymi przez  projektanta okazały się skóra węża oraz zamsz.  Na nich także krytycy nie pozostawili suchej nitki. Przyznali, że tkaniny, z których uszyto kolekcję są bardzo niskiej jakości, przez co ubrania wydają się tandetne.

To nie pierwszy modowy projekt Westa. Przypomnijmy, że wspólnie z  projektantami M/M Paris stworzył elegancką linię apaszek, a dla Louisa Vuittona w 2009 roku- sportowe buty. West pochwalić się może również własną kolekcją perfum.

Pokaz uratowała oprawa muzyczna, towarzysząca całemu zdarzeniu. Fakt ten nie dziwi jednak nikogo, bo kto jak kto, ale Kanye West zna się na muzyce.  Jest  przecież zdobywcą 15 nagród Grammy, a Black Entertainment Television uznała go za jednego z najlepszych raperów naszego stulecia.
Na wybiegu pojawiła się polska gwiazda. Cały świat mógł podziwiać Anję Rubik, która otworzyła pokaz.

Pod koniec pokazu na wybiegu pokazał się sam Kanye, który miał na sobie czarne jeansy, biały T-shircie i złoty łańcuszek.

Mimo negatywnych komentarzy West był zadowolony ze swojego pierwszego pokazu i zapowiedział, ze to nie koniec jego kariery projektanta mody.

Autor tekstu: Karolina Handzlik


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar