2011-09-28

ROZRYWKA

Alicja Janosz rythm and bluesowo

„I woke up so happy” to tytuł kolejnego singla z nachodzącej płyty „Vintage” autorstwa Alicji Janosz. Premiera krążka została przesunięta na późną jesień, ale dzięki temu wydawnictwo wzbogaci się o DVD – w związku z tym zawierać będzie dwie płyty. Aby uchylić rąbka tajemnicy, Alicja udostępniła właśnie kolejny singlowy utwór i zdradza co jeszcze poza 11 utworami znajdzie się na tym długo oczekiwanym albumie!
Alicja Janosz fot. Anna Powierża Verre Studio

Singiel „I woke up so happy” mocno nawiązuje do stylistyki muzyki lat 60-tych i jak cały krążek, daleko odchodzi od gatunku w jakim wokalistka śpiewała po wygraniu programu Idol, czyli niemal dekadę temu. – Utwór jest zainspirowany brzmieniami lat 60-tych, które uważam za jedne z lepszych, o ile nie najlepszych, czasów dla muzyki – tak mówi o nowym singlu jego autorka. – Wydaje mi się, że historia zatacza koło i współcześnie wielu artystów oraz słuchaczy chętnie wraca do tamtych utworów, które swoją energią od razu porywają do tańca, a ich melodie zostają w głowie czy tego chcemy, czy nie – kontynuuje Alicja, mając nadzieję, że „I woke up so happy” również taki potencjał posiada.
Alicja Janosz fot. Anna Powierża Verre Studio

Ten rythm’n’bluesowy utwór będzie pierwszym kawałkiem na płycie zatytułowanej „Vintage” i tym samym zaprosi do muzycznej krainy Alicji Janosz. – Wywodzę się z pop kultury, ale od kilku lat odkrywam korzenie muzyki, przez co naturalnie dotarłam do soulu, jazzu czy bluesa. Jak się okazało gatunków mi najbliższych – opowiada wokalistka. Cały album utrzymany będzie właśnie w takiej stylistyce, choć nie zabraknie w nim elementów charakterystyczych dla muzyki pop czy nawet reggae. Vintage, czyli łączenie nowego ze starym, idealnie odzwierciedla zatem charakter obecnej twórczości i muzycznych poszukiwań Alicji Janosz.

Ponadto, artystka postanowiła do swojego albumu dołączyć drugą płytę. Będzie nią DVD, dzięki któremu poznamy między innymi kulisy powstawania i nagrywania krążka oraz zobaczymy niepublikowane dotąd fotografie. Zaprezentowane zdjęcia będą efektem sesji zdjęciowej wykonanej przez fotografkę Annę Powierżę. Wydawcą krążka „Vintage” jest management artystki – Lionstage.

Alicja Janosz „I woke up so happy”:
Słowa: Alicja Janosz
Muzyka: Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki

 


Już wkrótce wywiad z Alicją Janosz tylko na naszym portalu.

Komentarze (1)

NekropolisQueen (2011-09-28 21:36:08)
podoba mi się!
I'm so happy kiedy słucham tego utworku:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar