2006-12-13

WARTO WIEDZIEĆ

SAMOTNOŚĆ TO NIE WYROK

Jak być szczęśliwą, gdy obok nie stoi męskie ramię, gdy nie ma kto przytulić czy chociażby pomarudzić, że jest zmęczony po całym dniu pracy?

Pierwsze co możesz zrobić to spojrzeć na swoją samotność troszke inaczej. Nie patrz na to wszystko z tak negatywnym nstawieniem. Postaraj się polubić ten stan rzeczy, a wszyscy dookoła zauważą, że jesteś inna. Nie będzie na twojej twarzy widać nostalgi i wiecznego przygnębienia. Niezależnie od tego ile masz lat, to, że nie masz u boku mężczyzny wcale nie znaczy o tobie źle, po prostu nie znalazłaś jeszcze tego jedynego, z którym chciałabyś związać całe swoje życie lub właśnie to życie rozłączyło cię z kimś, kto mógłby być tym jedynym i sprawiło, że jesteś sama.

Definitywnie pożegnaj się więc z mitem, że samotna kobieta to nieatrakcyjna, zdziwaczała stara panna, która nie skusiłaby nawet Frankensteina. Nie słuchaj cioć czy innych członków rodziny, którzy przy każdej okazji wypytują się czy ktoś jest w końcu w twoim życiu, bo to już najwyższa pora. Obecnie status nowoczesnej singielki staje się coraz bardziej powszechny, również w Polsce. Samotne kobiety już nie załamują rąk, jest wprost przeciwnie, są one zadbane, wykształcone, samodzielne i cenią sobie życie w pojedynkę. Zacznij więc od innego spojrzenia na samotność. W momencie, gdy zmienisz swoje nastawianie, całe życie się zmieni. Uwierz, to wypróbowany sposób.

Przekonaj się jak wiele samotność może ci dać. W końcu masz czas tylko dla siebie, możesz zatracić się w książce, którą kupiłaś dawno temu, a dopiero teraz masz okazję, aby ją przeczytać. Masz czas, by przemysleć pewne sprawy, uporządkować swoje życie i przede wszystkim poznać siebie, przekonać się co lubisz, a czego nie znosisz, gdyż życie nie polega na tym, że z każdym nowym facetem lubisz inny typ jajek - jak to przecież było w filmie "Uciekająca panna młoda". Samotność sprzyja też rozwojowi, bo pozwala inwestować we własne możliwości, bez konieczności liczenia się ze zdaniem partnera. Życie w pojedynkę sprzyja również wszelkim twórczym działaniom. Więc nie siedź przed komputerem, nie gap się w ekran i nie rozmyślaj jakie to życie jest paskudne, gdy jest się samemu. Wykorzystaj ten czas, który los ci dał i przekonaj się jak single potrafią czerpać życie pełnymi garściami. Wreszcie bądź taką singielką.

Wyjazd...Mimo, że jesteś sama to wyjazd jest świetną okazją na odpoczynek i mimo, iż nie znalazłaś kompana czy kompanki, która by ci towarzyszyła, jedź, nie rezygnuj z przyjemności bycia tylko we własnym towarzystwie, z wędrówek po plaży czy w górach. Uwierz nam, sama też się możesz świetnie bawić. To ty przecież jesteś w komfortowej sytuacji. Nie musisz liczyć się z opinią partnera, który pewnie często nie chciałby robić tego na co ty masz akurat ochotę. Nie musisz liczyć się z wyborami czy humorami drugiej połowy. Sama decydujesz, jak spędzić wolny czas. Nie jesteś też za nikogo odpowiedzialna. Możesz w pełni skupić się na sobie i swoich przyjemnościach, zatroszczyć się o własną osobę i poczuć się wolna. Tyle osób marzy, by znaleźć chwilę tylko dla siebie, a ty je masz. Doceń więc zalety samotnego wyjazdu. Gdy wyjedziesz sama, nie zamykaj się w pokoju, nie uciekaj od ludzi, tylko do nich wychodź. To ty masz większą szansę poznania kogoś ciekawego niż ci, którzy przyjechali w zamkniętym towarzystwie. Chodź na spacery, na kawę - możesz brać książkę, ona też jest świetnym kompanem, a czasami pretekstem dla kogoś do rozpoczęcia rozmowy. Wyjście na piwo samej też jest świetnym pomysłem, gdy zbierzesz w sobie wystarczająco dużo odwagi. Przecież z obserwowania ludzi można mieć tyle radości i zabawy. Spróbuj...

Chodź na imprezy...Tyle ciakawych filmów w kinie, grają jakąś świetną sztukę w teatrze, zorganizowano pokaz rewelacyjnych zdjęć, które koniecznie chciałabyś zobaczyć. Nie wahaj się, idź i baw się dobrze. Nie myśl, że singlowi nie wypada i wszyscy się na niego patrzą. Może tak było kiedyś, teraz to już rzecz normalna, a ty na pewno będziesz się świetnie bawiła, ale musisz się tego nauczyć i przede wszystkim spróbować, bo gdy tego nie zrobisz, to nie będziesz wiedziała, czy to na prawdę dobry pomysł.

Masz opory? Znajdź źródło i przyczynę tych obaw i oporów i walcz z nimi, gdyż życie singla jest często znacznie bardziej fascynujące niż zakochanej pary, którą tak często spotykasz na ulicy.

Spróbuj.Przełam swoje lęki i obawy, wyjdź do ludzi, masz niezwykłe życie, wolność i nie jesteś niczym skrępowana. Wykorzystaj te chwile, bo to są często tylko króciutkie momenty w życiu, za którymi będziesz tęskniła.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar