2011-09-17

ROZRYWKA

Trasa koncertowa UNITY TOUR 2011

ABRADAB
MARIKA
MESAJAH
NATURAL DREAD KILLAZ
ZGAS

Takiej trasy Polska jeszcze nie widziała! Aż pięć indywidualności polskiej sceny reggae, hip-hop i dancehall wyruszy w październiku we wspólną trasę koncertową. Unity Tour to kilkanaście muzycznych imprez, podczas których na jednej scenie pojawią się: Abradab, Marika, Mesajah oraz Natural Dread Killaz. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie żywe instrumentarium! To niezwykłe wydarzenie wzbogacą również występy jedynego dwukrotnego mistrza Polski w beatboxie  Zgasa.
Zgas fot. Bartosz Maz

Kilkugodzinne koncertowe maratony, w kilkunastu polskich klubach to idealne imprezy dla fanów regaae, dancehallu oraz hip-hopu. Na jednej scenie grać bowiem będą niekwestionowani mistrzowie swoich gatunków! Ideą, która zainicjowała ich wspólne podróżowanie i koncertowanie była chęć kompleksowego zaprezentowania tego, co współczesna polska muzyka reggae i hip-hop ma najciekawszego, a tym samym potrzeba zjednoczenia na jednej scenie jej czołowych przedstawicieli. Wybrani zostali zatem najbardziej aktywni, intrygujący i popularni artyści, którzy od lat wnoszą świeżość, nową energię oraz niejednokrotnie zaskakują w gatunku, w ramach którego tworzą.

Podczas trasy koncertowej zagra zatem Abradab – współzałożyciel legendarnej grupy Kaliber 44, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu, a po zawieszeniu działalności zespołu rozpoczął solową karierę i wydał cztery solowe albumy (za ostatni – „Abradabing” otrzymał Fryderyka w kategorii Najlepszy Album Hip-Hop 2010). Abradab w  towarzystwie żywych instrumentów zabierze wszystkich przybyłych w podróż m.in. przez swoje największe hity, które na stałe weszły do kanonu gatunku.

Mesajah zaprezentuje premierowo kilka kawałków ze swojej najnowszej solowej płyty „Jestem Stąd”, która ukaże się pod koniec listopada, nie zabraknie też utworów z jego pierwszego albumu „Ludzie Prości”. Na scenie pojawi się także rodzima formacja Mesajah – Natural Dread Killaz – niemająca sobie równych wrocławska grupa reggae, grająca w towarzystwie muzyków Riddim Bandits, których koncerty to potężna dawka energii.

Jedyna kobieta wśród gwiazd trasy to Marika, nazywana Pierwszą Damą polskiego reggae i dancehallu. Dzięki niej nie zabraknie dźwięków z pogranicza soulu i R&B. Na scenie towarzyszyć jej będzie Spoko Armia. Na deser najlepszy polski beatboxer – Zgas, który da pokaz swoich technicznych umiejętności oraz zaprezentuje materiał z jego debiutanckiej solowej płyty „Human Beatbox”.
   
Plan trasy przedstawia się następująco:

UNITY TOUR 2011
2011-10-15 (Sobota)    TORUŃ        Od Nowa
2011-10-16 (Niedziela)    WARSZAWA    Kingstone
2011-10-21 (Piątek)    LUBLIN        Graffiti
2011-10-22 (Sobota)    KRAKÓW    Kwadrat
2011-10-28 (Piątek)    SZCZECIN    Słowianin
2011-10-29 (Sobota)    POZNAŃ    Esculap
2011-10-30 (Niedziela)    WROCŁAW    Eter
2011-11-04 (Piątek)    ŁÓDŹ        Dekompresja
2011-11-05 (Sobota)    BIAŁYSTOK    Herkulesy
  
Wkrótce podanych zostanie więcej terminów.Abradab fot. Bartosz Maz                 Marika fot. Łukasz Widziszowski    Mesajah fot. Bartosz Maz
Natural Dread Killaz fot. Bartosz Maz

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar