2011-09-15

ROZRYWKA

Jak być prawdziwą muzą?

Uczy, wychowuje, karmi – jak matka. Inspiruje wrażliwych na piękno i otwiera ich na nowe doznania – niczym muza. Jest stuprocentową kobietą, wzorem i  ikoną - muzyka poważna! Posłuchaj jej historii podczas zbliżającego się festiwalu Szalone Dni Muzyki,  odbywającego się w Warszawie! Poznaj jak inspirowała wielkich pasjonatów i prawdziwych „Tytanów” muzyki: Liszta, Mahlera, Brahmsa, Szymanowskiego i Straussa.

Muzyczna telenowela

“Międzynarodowa kariera cudownego dziecka ratuje sytuację finansową biednej, wielodzietnej rodziny żydowskiej. W dorosłym życiu artysta związuje się z prawie dwadzieścia lat młodszą kobietą, której liczne romanse wpędzają go w depresję. W końcu poddaje się psychoterapii u samego Zygmunta Freuda.” „Skandalista i geniusz zarabia krocie na swoich dziełach. Prowadzi dostatnie, ale trudne życie, musząc chronić swoją żydowską rodzinę przed reżimem hitlerowskim, co wywołuje niesmak wśród opinii publicznej, gdy wychodzi to na jaw.” To nie są recenzje kinowych hitów, ani zapowiedzi nowych seriali telewizyjnych, ale życiowe historie zapisane w muzyce wielkich postromantycznych twórców.

Chcesz dowiedzieć się więcej? „Tytani”, czyli Gustaw Mahler, Richard Strauss i Ferenc Liszt, a także Karol Szymanowski i Johannes Brahms, przedstawią historie swoich dramatycznych przeżyć, wielkiej miłości, bolesnej zdrady, triumfów i porażek, doskwierającej im samotności i wielkiej sławy podczas tegorocznej polskiej edycji festiwalu La Folle Journée, czyli Szalonych Dni Muzyki. Każdy dźwięk ich utworów odzwierciedla uczucia i emocje, jakie towarzyszyły ich życiu. Stały się inspiracją i wzbudzają autentyczne emocje, które na pewno zrozumie prawdziwa kobieta!

Kto słucha, nie błądzi

Muzyka klasyczna ma wpływ nie tylko na nas, ale także na nasze dzieci! Zdaniem specjalistów człowiek słyszy muzykę już w okresie prenatalnym, a serwowanie jej maluchowi po urodzeniu nie tylko uspokaja go, ale także tworzy intuicję muzyczną i artystyczną dziecka. Niewielu rodziców docenia walory klasycznych dźwięków w życiu dziecka. Tymczasem słuch i bodźce z nim związane mają znaczący wpływ na rozwój psychiczny i emocjonalny naszej pociechy. Naukowcy uważają, że znaczące przeżycie muzyczne, doświadczone w odpowiednim wieku, może nawet odwrócić bieg życia człowieka!

Programy koncertów dla dzieci realizuje od prawie 30 lat Wigmore Hall w Londynie. W Polsce także od kilku lat odbywają się koncerty muzyki klasycznej dla dzieci, które stają się co raz bardziej popularne. Jesienią jednak nadarzy się następna okazja, aby zabrać swoje dziecko na taki koncert, właśnie podczas Festiwalu Szalone Dni Muzyki 2011 Les Titans. Koncerty z serii Echo w Smykofonii, poświęcone zostaną dzieciom w dwóch grupach wiekowych: 0-1,5 roku, 1,5-5 lat i odbędą się w sobotę 1 października w Sali Roksana o godzinie 10:30 i 12:00.

Wybierz się na klasyczne plotki przy kawie, na rozmowę od serca z przyjaciółką muzyką, dołącz do innych kobiet, które szukają przygody, rozrywki, inspiracji w muzyce poważnej, a swojemu dziecku zapewnij niezapomniane wrażenia, które odmienią jego życie – przyjdź na Szalone Dni Muzyki!

Muzyczni „Tytani” zapraszają każdego - bez względu na pochodzenie, wiek, styl ubioru, status majątkowy i życiową sytuację. Ideą festiwalu jest zachęcenie do poznania muzyki poważnej „na żywo” – podczas jednego z wielu koncertów odbywających się w czasie Szalonych Dni Muzyki.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar