2011-09-14

WARTO WIEDZIEĆ

24 godziny na Białołęce

Podobnie jak leżący na południu Warszawy Ursynów, Białołęka kojarzona jest nieraz z „sypialnią” stolicy – i rzeczywiście, pod względem budownictwa jest najszybciej rozwijającym się obszarem w Warszawie. Deweloperzy nie próżnują – np. Victoria Dom słynie z motta „Dom w cenie mieszkania”, a kto z nas nie marzy o własnym ogródku i swobodzie hałasowania?


Fot. Multicentrum

Jednak na tym koniec powiązań ze snem – Białołęka to dzielnica, w której można aktywnie spędzać czas przez całą dobę! Dlatego, choć wakacje dobiegły końca, nie oznacza to początku nudy – zarówno rodziny z dziećmi, jak i młodzi ludzie znajdą tu coś dla siebie.

Aktywne dzieciaki
Zacznijmy od najmłodszych, bo dobrze jest ich czymś zająć, żeby rodzice też mieli chwilę wytchnienia. Białołęka szczególnie dba o rodziny: Białołęcki Ośrodek Kultury, który współpracuje z tegoroczną edycją Lata w mieście, organizuje przedstawienia na licznych placach zabaw (jest ich tutaj minimum 9 – wyposażone m.in. w siłownię na świeżym powietrzu, pole do gry w bule, miejsca na grilla i oświetlony skatepark). Dla miłośników ruchu rozrywki nie zabraknie, bo placówki Białołęckiego Ośrodka Sportu oferują zróżnicowane formy aktywności, a całą dzielnicę można objechać na rowerze – jest tu ponad 30 kilometrów ścieżek. Miejsce zupełnie innowacyjne to Multicentrum, w którym dzieci (ale i dorośli!) mogą się wiele nauczyć, a raczej świetnie zabawić, bo nie ma to nic wspólnego ze żmudnym zdobywaniem wiedzy. Warsztaty z różnych dziedzin, tj. komponowanie własnej muzyki, budowanie z klocków K’nex, obserwacja zachowań motyli oraz robotów, a także różne doświadczenia fizyczne i biologiczne pobudzają wyobraźnię dzieci i w przyjemny sposób zapoznają je z otaczającym światem.

Piękne kobiety
Mieszkanki Białołęki nie mogą narzekać na brak miejsc, w których mogłyby o siebie zadbać. Weźmy, dajmy na to, Studio Gallery – czego tu nie ma! Nie tylko wszelkiej maści zabiegi dla każdego rodzaju skóry, wieku czy upodobań, ale także nowoczesna aparatura, jak chociażby Vacu Power, czyli spacer pod ciśnieniem redukujący cellulit i tkankę tłuszczową lub kapsuła Dermalife Spa, łącząca funkcje sauny, masaży i terapii światłem, aromatami,  wodą i witaminami. A na tych, którzy chcą poczuć zapach i dobroczynny wpływ morskiego klimatu, czeka Jaskinia Solna Almonis. Ta największa w Warszawie jaskinia to prawdziwe uzdrowisko, którego myślą przewodnią jest powrót do pierwotnych metod leczenia i przypomnienie dobroczynnych właściwości soli, która m.in. zwiększa odporność organizmu, leczy drogi oddechowe, łagodzi skutki stresu i nerwic, leczy bezsenność i pomaga przy niedoczynności tarczycy i schorzeniach dermatologicznych.
 
Drinki z palemką
Całoroczne wakacje w tropikalnym wydaniu zapewnia Reggae Bar Aloha: kolorowe drinki, plaża,  grill, koncerty i kino pod chmurką… wszystko, co jednoznacznie kojarzy się nam z letnim luzem, w dodatku przy pozytywnych dźwiękach reggae, ragga, dancehallu, latino, reggaetonu oraz brazylijskiej muzyki klubowej. Warto wybrać się na jedną z organizowanych przez Alohę imprez, żeby na nowo poczuć klimat lata, szczególnie póki dopisuje pogoda.

Nie narzekajmy więc, że już po urlopie i zaczyna się czas smutnego wegetowania, tylko skorzystajmy z białołęckich możliwości!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar