2011-09-06

Byliśmy tam...

Wyjątkowe miejsce na odludziu

Jak co roku i w te wakacje szukaliśmy miejsc, w których można było znaleźć ciszę i spokój, które były oddalone od codziennego zgiełku czyli miejsc na odludziu. Udało się. Jedno z nich nas po prostu zachwyciło. Zobacz, gdzie można naprawdę odpocząć.
 
Wyruszyliśmy tam, nie wiedząc do końca, co nas spotka, gdyż to miał być jeden dom, w środku lasu, więc czego się spodziewać? Rzeczywiście dom stał w środku lasu - 4 km drogą przez las, dookoła niewiele budynków i to było miejsce, którego szukaliśmy. Poleciło je nam bardzo miłe małżeństwo, które spotkaliśmy kiedyś podczas naszych licznych podróży i warto było się wybrać do Samotnika. Tak nazywała się nasza kwatera, otoczona przepięknym lasem, znajdująca się blisko uroczego, niezbyt głębokiego, ale czystego jeziorka, w którym można było popływać zarówno sprawdzając swoje własne siły, jak również na łódce, czy kajaku.

Polska to niesamowity kraj, w którym warto szukać miejsc, do których jeżdżą nieliczny, gdzie znajdziemy spokój i wypoczniemy tak, jak tylko chcemy, gdzie naładujemy akumulatory i poobcujemy z przyrodą, bo właśnie o tą przyrodę chodzi. Mamy piękny kraj, więc korzystajmy z tego, że właśnie tutaj się urodziliśmy i tutaj spędzamy nasze życie. Jest wiele pięknych miejsc w Polsce, których warto szukać i które warto  odkrywać. Jednym z takich miejsc była Silna Nowa, w której nam udało się znaleźć to, czego szukaliśmy.

Silna Nowa i Samotnik to miejsce idealne dla grzybiarzy i wędkarzy i takich ludzi spotyka się na tej kwaterze. To również sprawiło, że nasz urlop był udany, mimo, że nie zaliczamy się ani do jednej ani do drugiej grupy. Dlaczego więc ci ludzie odegrali ważną rolę? Wędkarze i grzybiarze to często osoby bardzo spokojne, które czekają na to, by wyjść do lasu lub nad jezioro i tam spędzić jak najwięcej czasu. Muszę przyznać, że to właśnie dzięki ludziom, w Samotniku była rodzinna atmosfera, którą nie wszędzie można poczuć. Okazało się to niezmiernie ważne, gdyż pomogło nam w naszym wypoczynku.

Nie pozostaje mi nic więcej tylko pokazanie kilku zdjęć, które jednak nie do końca ukazują piękno tego miejsca.

Zapraszam do galerii zdjęć.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Drążkiewicz

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar