2006-12-12

WARTO WIEDZIEĆ

KTO UKRADŁ MOJĄ ENERGIĘ?

Znasz to? Siadasz obok kogoś i nagle zaczyna cię boleć głowa, z trudem zbierasz myśli, opadasz z sił - choć jeszcze przed chwilą byłaś duszą towarzystwa. Trafiłaś właśnie na wampira energetycznego. Czy możliwe jest, że przez jedno dotknięcie dłoni lub przez samo przebywanie w towarzystwie danej osoby zaczynamy czuć się okropnie i dopada nas grobowy nastrój? Tak...to możliwe...niektóre osoby są otoczone przez negatywną aurę, a nasz organizm to wyczuje, dlatego też powinniśmy się wystrzegać takich osób. A kiedy wiemy, że ta osoba tak na nas właśnie działa? Dzieje się to wtedy, gdy po spotkaniu z tą właśnie osobą zawsze wracamy do domu zmęczone, przygnębione i z ogromnym bólem głowy. Ale to jeszcze nic... jeszcze gorsze są osoby, które pozbawiają nas energii, wampiry energetyczne.

Niełatwo z grupy ludzi wyłowić pożeracza energii. Zwykle sprytnie się maskuje. Czy masz w swoim życiu osobę, która zazwyczaj jest nieszczęśliwa, wiecznie zmęczona, przygnębiona, zawsze potrzebuje pomocy, potrafi wzbudzić w tobie współczucie, obarcza cię swoimi problemami, a twoje problemy tej osoby wcale nie obchodzą, bo najważniejsza jest ona. Uważaj...to szczególny rodzaj wampira energetycznego. Bardziej wyrafinowany. Wampir energetyczny najczęściej nie wie, że nim jest. Chociaż zdarzają się i takie, które sztukę manipulacji cudzymi emocjami wciąż doskonalą - to ich sposób na życie.

Wampira energetycznego nie można zmienić.Wampir nie potrafi przestać być wampirem, zawsze zachowuje się tak samo, ale nie na wszystkich tak samo działa.Wampirami energetycznymi często są ludzi, których od środka zżera, a można nawet powiedzieć, wyniszcza jakiś problem i te osoby robią wszystko, by ten problem nie wyszedł na jaw, gdyż jego ujawnienie może obniżyć poczucie własnej wartości. Pożeraczem energii może stać się np. ktoś, komu rodzice poświęcali za mało uwagi. Teraz wymusza ją na otoczeniu, ale nie potrafi się nią nakarmić. Tego emocjonalnego głodu nigdy nie uciszy.

Co zrobić, gdy w twoim życiu pojawia się taki wampir energetyczny? Najlepiej uciekać, unikać tej osoby, ale jeżeli to niemożliwe można się chronić inaczej. W takiej sytuacji pomoże nam nasza wyobraźnia. Jeżeli poczujemy, że w towarzystwie pewnej osoby nagle zaczynamy się czuć bardzo źle, zacznijmy sobie wyobrażać coś pięknego, spokojnego, miłego. To sprawi, że wybudujemy pewnego rodzaju mur, którego wampir nie przebije. Nie pozwalaj również na poklepywanie po ramieniu czy przyjacielskie uściski, bo to idealna okazja dla wampira na wyssanie twojej energii. Z przyjaciółką wampirzycą jest inaczej, o wiele trudniej. W takiej sytuacji musisz nauczyć się mówić nie. Pamiętaj, że nigdy jej nie zadowolisz, bez względu na to, ile czasu i energii jej poświęcisz. Odmów pomocy. Jeśli będziesz stanowcza, jest wielce prawdopodobne, że wampirzyca znajdzie sobie innego dawcę. A ty odzyskasz radość i chęć do życia.

Ja na szczęście mam Przyjaciółkę, która zawsze emanuje ciepłem, życzliwością i pozytywną energią i takich Przyjaciół wszystkim życze. Pamiętajcie, im dalej od wampirów energetycznych, tym życie staje się łatwiejsze i bardziej kolorowe.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar