2011-08-15

Napoje

Orzeźwiające napoje na bazie herbat IRVING

Eksperci kulinarni herbat IRVING przygotowali kilka propozycji orzeźwiających napojów, które doskonale sprawdzą się w upalne, letnie dni. Wystarczy do zaparzonego naparu ulubionego smaku herbaty IRVING dodać kilka kostek lodu, owoce i orzeźwiający napój gotowy. Soczyście owocowe, mrożone herbaty i drinki wyśmienicie smakują i gaszą pragnienie.


Ice tea brzoskwiniowa
 Składniki: 4-5 saszetek Herbaty Czarnej Brzoskwiniowej Irving, puszka brzoskwiń, świeże brzoskwinie, cukier do smaku, cytryna/limonka do dekoracji.
Herbatę zaparzyć w 1 litrze wody, dosłodzić do smaku, schłodzić. Szklankę, wypełnioną w ¾ kostkami lodu napełnić herbatą. Dodać plasterki brzoskwiń wraz z sokiem z puszki, dekorować plasterkami cytryny i limonki.Malinowa rozkosz
Składniki: 4-5 saszetek Herbaty Irving Malinowa Polana, mrożone bądź świeże maliny, cukier do smaku.
Herbatę zaparzyć w 1 litrze wody, dosłodzić do smaku, schłodzić. Wysoką szklankę napełnić kostkami lodu (do ¾ wysokości), na wierzch wsypać maliny. Wszystko zalać herbatą i podawać udekorowane miętą.
Francuski pocałunek
Składniki: 2 saszetki Herbaty Irving Zielona Malinowa, wódka, likier pomarańczowy, pomarańcze.
Do shakera wlać wódkę, zaparzoną, schłodzoną herbatę i likier pomarańczowy. Wszystko wymieszać, przelać do kieliszka z pokruszonym lodem. Krawędzie kieliszka oprószyć cukrem, drink udekorować pomarańczą pokrojona w kostkę.
 Fot. Irving Tea

Komentarze (1)

ja (2011-09-07 17:31:28)
Drink francuski pocałunek
Hm, drink, w którym wykorzystuje się herbatę? Jeszcze nie piłam, ale skoro herbatę już posiadam, to może wypróbuję. Bardzo lubię pomarańcze, a tu się świetnie komponują z resztą składników.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar