2011-07-20

Biżuteria

Brazylijski design tylko w Kate&Kate

Europejski design jest bogaty lub oszczędny w formie. Czasami niebanalny, niekiedy całkiem klasyczny. Zakorzeniony w naszej historii i kulturze nie wychodzi jednak poza pewne ramy i schematy. Inaczej jest w przypadku designu gorącej Brazylii. Cechuje go zupełnie inna mentalność i inna estetyka. Brazylia przekuta w biżuteryjne ozdoby otwiera przed nami całkiem nowe oblicze kobiecości. Od lipca w Kate&Kate dostępna jest zupełnie wyjątkowa, kobieca kolekcja Caleidoscopio, czyli arystokratyczna wizja stylu etno, zawierająca kamienie szlachetne o niezwykłych właściwościach.Najnowsze propozycje Kate&Kate – kolczyki i bransolety marki Caleidoscopio to arystokratyczne ujęcie stylu etno. Bogate w formie i nawiązujące do brazylijskiej estetyki. Jest w nich sporo przepychu, magii i z pewnością dużo szyku oraz elegancji. Arystokracji nadają jej kamienie szlachetne, takie jak kamień słoneczny, niegdyś używany przez magów do wzywania słońca, który dodaje energii, chroni i zapewnia sukces, czy też serpentyn, występujący w różnych kolorach, w tym: czerwonym, zielonym, brązowym, żółtym i białym. W Kate&Kate dostępne są kolczyki z zielonym serpentynem, zapewniającym, według starożytnych wierzeń, ochronę duszy i ciała oraz wewnętrzny spokój. Kamień używany jest też do medytacji. Na uwagę zasługują również propozycje z linii exclusive z turkusem, który ochrania przed negatywną energią i przynosi szczęście osobie, która go nosi. Najnowsza kolekcja uzupełniona jest także kryształami Swarovskiego w odcieniach błękitu, turkusu, koniaku i piasku.

„Biżuteria Caleidoscopio to kolejna odsłona kobiecości według Kate&Kate. Ci, którzy odwiedzili Brazylię wiedzą, na czym polega jej fenomen. Kobiety w tym kraju łączy silna więź. Nie rywalizują ze sobą, tylko motywują się nawzajem do działania. Kobiecość Caleidoscopio ukazuje kobietę silną, niezłomną, niezależną, a przy tym ciepłą, uczciwą i oddaną. Tamtejsze kobiety, także autorki biżuterii, które osobiście poznałam są bardzo autentyczne w tym co tworzą. Doceniają wartości, takie jak przyjaźń i lojalność w życiu oraz biznesie. Brazylijski design opiera się na jedności i poczuciu wsparcia. Dzięki temu wszystko co tam powstaje ma wielką moc i siłę” – powiedziała Katarzyna Rychlewska, właścicielka Kate&Kate.

Biżuterię Caleidoscopio tworzą trzy siostry: Jeanina, Mailda oraz Renata Fontan. Inspirację czerpią z wielobarwnej kultury brazylijskiej i tego co im najbliższe – różnorodnej kobiecości.

Ceny biżuterii z kolekcji Caleidoscopio wahają się od 280 zł w przypadku kolczyków do 1680 zł w przypadku bransolety, wysadzanej kryształami Swarovskiego.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar