2011-07-13

ROZRYWKA

Morowe Panny zagrają 19 lipca w Warszawie

Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona, Paresłów zaśpiewają autorskie kompozycje inspirowane historiami kobiet z Powstania Warszawskiego. Za stronę muzyczną projektu odpowiada Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers. Koncert odbędzie się we wtorek 19 lipca o godz. 20.00 na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu. Będzie to inauguracja najnowszego projektu muzycznego Muzeum Powstania Warszawskiego - Morowe Panny.

Projekt „Morowe Panny” to kilkanaście utworów odwołujących się do rożnych stylów z elementami muzyki niezależnej, klubowej oraz reggae. Teksty inspirowane są historiami kobiet z Powstania Warszawskiego. Tytułowe „Morowe Panny” były także tematem przewodnim 3. Międzynarodowej Edycji Konkursu na komiks o Powstaniu Warszawskim, organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Prace w formie publikacji ukazały się w maju 2011 roku.

„W ramach projektu Morowe Panny po raz pierwszy została stworzona przestrzeń do wspólnych działań wokalistek reprezentujących rozmaite, zaskakujące style i gatunki muzyczne, w tym związanych z niezależną sceną klubową. Przestrzeń ta pozwoli na wypowiedź i komentarz z nieco innej perspektywy niż obiegowa, osadzona na stereotypach dotyczących postrzegania zarówno historii, jak i współczesności Warszawy. Projekt Morowe Panny to poszukiwanie pulsu współczesnego miasta z kobiecej perspektywy” – powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Twórcą muzyki do projektu „Morowe Panny” jest Dariusz Malejonek, lider zespołu Maleo Reggae Rockers. Kolejne koncerty odbędą się w kilku polskich miastach. Zwieńczeniem projektu będzie płyta, której wydanie planowane jest na 2012 rok.

Koncert Morowe Panny na Skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu odbędzie się 19 lipca 2011 roku, godz. 20.00.

Wykonawcy:
Produkcja muzyczna, kompozycja: Dariusz Malejonek
Zespół: Maleo Reggae Rockers
Wokalistki: Jadwiga Basińska, Ania Brachaczek, Lilu, Marika, Mona, Paresłów.

Szczegóły na 1944.pl

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar