2011-07-07

ROZRYWKA

Zone Europa podąża za marzeniami z filmami na weekend

8 lipca o godz. 20:00 Zone Europa zaprasza wszystkich widzów do oglądania uroczej komedii muzycznej, w której taniec jest jednym z głównych wątków. Podążaj za marzeniami to wartka akcja, dużo efektownych scen tanecznych i motto mówiące o podążaniu za marzeniami.

Już w sobotę 9 lipca o godz. 21:35 odbędzie się premiera filmu Bezpieczne przejście, który na pewno pozostanie w pamięci widza. Prosta historia rodziny Singerów opowiedziana jest płynnie i wciągająco, a elementy melodramatu przeplatane są delikatnym humorem. Znakomitą kreację stworzyła Susan Sarandon jako Mag.

Na koniec weekendu, w niedzielę 10 lipca o godz. 20:00 serdecznie zapraszamy na drugą i ostatnią część miniserialu. Koronki II to dalszy ciąg historii życia francuskiej aktorki Lili i jej matki Judy. Zapraszamy do oglądania!

Podążaj za marzeniami (Non smettere di sognare)

Komedia muzyczna, Włochy, 2009, 115 min.

Reżyseria: Roberto Burchielli
Obsada: Alessandra Mastronardi, Roberto Farnesi, Benedetta Valanzano, Sara Bellodi, Ruggero Cara, Emanuela Tittocchia, Gledis Cinque, Giuseppe Russo, Mario Gualandi, Vinicio Marchioni
Kanał: Zone Europa

W Genui żyją dwie siostry, Stella i Anna. Dziewczyny nie mają łatwego życia. Ich matka zmarła dawno temu, a wychowujący je ojczym jest gburem nadużywającym alkoholu. Stella od zawsze marzyła o karierze tancerki. W młodości uczęszczała do szkoły tanecznej w Mediolanie, lecz śmierć matki przerwała edukację. Stella pracuje w porcie, a w wolnych chwilach tańczy w miejscowym klubie disco. Pewnego dnia pojawia się kolejna szansa. Stella jedzie na egzaminy do prestiżowej szkoły tańca. Niestety nie udaje jej się przebrnąć przez eliminacyjne sito. Gdy wydaje się, że wszelkie marzenia o tańcu trzeba odłożyć na bok, w życiu Stelli pojawia się Lorenzo, znany producent telewizyjny. Proponuje dziewczynie udział w nowym show dla tanecznych talentów. Czy będzie to prawdziwy przełom?

Bezpretensjonalna, urocza komedia muzyczna, w której taniec jest jednym z głównych wątków. Roberto Burchielli wciągająco opowiada historię Stelli i jej starań o zmianę dotychczasowego życia. Wartka akcja, dużo efektownych scen tanecznych i motto mówiące o podążaniu za marzeniami, to niewątpliwe atuty tego telewizyjnego filmu. Propozycja dla wszystkich widzów.Bezpieczne przejście (Safe Passage)
Dramat, USA, 1994, 94 min.

Reżyseria: Robert Allan Ackerman
Obsada: Susan Sarandon, Nick Stahl, Sam Shepard, Marcia Gay Harden, Robert Sean Leonard, Sean Astin, Patricia Reeves, Joe Lisi, Matt Keeslar, Marvin Scott, Bill Boggs, Christopher Wynkoop, Kathryn Kinley, Philip Arthur Ross, Steven Robert Ross
Kanał:     Zone Europa

Robert Allan Ackerman to amerykański reżyser i producent  realizujący swoje filmy głównie dla telewizji. Bezpieczne przejście stanowi wyjątek i przykład tego, że twórca ten potrafi przyciągnąć publiczność do kin. Obraz powstał na podstawie znanej powieści Ellyn Bache, a scenariusz napisała Deena Goldstone.

Rodzina Singerów przeżywa poważny kryzys. Mag Singer jest matką aż siedmiu chłopaków. Wychowanie takiej gromady okazuje się nie lada trudem. Po latach ciągłego zajmowania się domem Mag jest wyraźnie zmęczona, a jednocześnie zdeterminowana do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Mąż Mag, Patrick, wyprowadza się z domu. Singerowie zdają się być w kompletnej rozsypce. Pewnej nocy Mag ma niepokojąco proroczy sen. Budzi się przekonana, iż jednemu z synów stało się coś złego. I rzeczywiście. Niebawem dociera do niej wiadomość o ataku na amerykańską bazę wojskową na pustyni Synaj. Bazę, w której stacjonował jeden z jej synów, Percival. Mag zwołuje całą rodzinę. Nerwowe oczekiwanie na jakieś sygnały o losie Percivala okazują się okazją do spotkania twarzą w twarz z problemami. Rodzina Singerów próbuje po latach znaleźć wspólny język. Lecz nie będzie to proste.

Intrygujący, starannie zrealizowany dramat. Film skupiony jest na postaci Mag, kobiety żyjącej w dysfunkcyjnym układzie. Pod wpływem alarmujących wiadomości bohaterka potrafi scalić całą familię, otworzyć się na innych, okazać bliskość i wyrozumiałość. Rodzinne urazy, nieporozumienia i zadawnione pretensje schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca poczuciu jedności. Robert Allan Ackerman nakręcił film, który urzeka atmosferą. Prosta historia Singerów opowiedziana jest płynnie i wciągająco, a elementy melodramatu przeplatane są delikatnym humorem. Znakomitą kreację stworzyła Susan Sarandon jako Mag. Jej bohaterka jest naturalna i autentyczna. Bezpieczne przejście to film, który pozostaje w pamięci.Koronki II (Lace II)
Dramat, USA, 1985, 2x 90 min.

Reżyseria: William Hale
Obsada: Brooke Adams, Deborah Raffin, Arielle Dombasle, Phoebe Cates, Anthony Higgins, Christopher Cazenove, François Guétary, James Read, Patrick Ryecart, Michael Fitzpatrick, Walter Gotell, Paul Shelley, Ed Wiley, Peter Jeffrey, James Faulkner
Kanał:     Zone Europa

Dalszy ciąg historii życia francuskiej aktorki Lili i jej matki Judy. William Hale oparł oczywiście fabułę na literackiej kontynuacji pióra Shirley Conran.

Lili po odnalezieniu matki czuje, że musi również poznać tożsamość swojego ojca. Stanie się to tym bardziej pilne, gdy fiaskiem zakończy się podróż Judy do jednego z państw azjatyckich. Matka Lili, chcąc przeprowadzić ekskluzywny wywiad z jednym z tamtejszych przywódców rewolucyjnych, zostaje porwana. Okup wynosi milion dolarów. Lili nie ma takich pieniędzy i o pomoc prosi przyjaciółki matki, Pagan i Maxine. Cała trójka musi szybko zgromadzić taką sumę, aby ratować życie Judy. Ostatnią deską ratunku może być odszukanie ojca Lili.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar