2011-05-18

WARTO WIEDZIEĆ

Sebastian Karpiel-Bułecka pomaga sadzić milion drzew

W ubiegłą sobotę, 14 maja, w Beskidach na terenie bulwarów nad Sołą w Węgierskiej Górce odbyło się wyjątkowe ekologiczne wydarzenie - Wielkie Święto Sadzenia Drzew. Gościem specjalnym imprezy był Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołem Zakopower. Ambasador programu „Po stronie natury” dał nie tylko świetny koncert, ale przede wszystkim udowodnił, że jest prawdziwym Przyjacielem Drzew sadząc razem z leśnikami drzewa i namawiając do tego wszystkich zebranych.


Wielkie Święto Sadzenia Drzew jest corocznym finałem programu ekologicznego „Po stronie natury” organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój, Fundację Nasza Ziemia i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach,  którego celem jest troska o drzewa oraz ochrona środowiska naturalnego. Impreza już po raz trzeci odbyła się na terenie gminy Węgierska Górka. W ramach poprzednich edycji programu w Beskidzie Żywieckim posadzono już dwa miliony drzew.

W tym roku sadzony jest kolejny, trzeci już milion.
Finałem Wielkiego Święta Sadzenia Drzew był wieczorny koncert Sebastiana Karpiela-Bułecki
z zespołem Zakopower. Muzyk rozumie, jak ważną rolę pełnią drzewa w ekosystemie i z entuzjazmem popularyzuje ideę ich sadzenia, zachęcając do tego innych. Drzewa są nam bardzo potrzebne do życia – nie tylko dają nam tlen i pochłaniają zanieczyszczenia powietrza, ale także stanowią przepiękny element krajobrazu. Nie wyobrażam sobie życia bez drzew, dlatego cieszę się, że mogłem wspierać akcję, dzięki której co roku sadzony jest kolejny ich milion. Mam nadzieje,że dzięki tego typu kampaniom ludzie przekonają się, że wystarczy zrobić naprawdę niewiele, żeby nasze otoczenie było zdrowe i piękne. Sadźmy drzewa, żeby za kilkadziesiąt lat nie zabrakło ich w naszym krajobrazie - przekonywał Sebastian Karpiel-Bułecka.

Podczas imprezy towarzyszącej sadzeniu drzew na uczestników czekały liczne atrakcje – rodzinne konkursy i zabawy, pokazy zaprzęgów psów Husky, warsztaty ekologiczne, występy kapel góralskich oraz kiermasz beskidzkiego rękodzieła i regionalnych przysmaków. Organizatorem Wielkiego Święta Sadzenia Drzew była firma Żywiec Zdrój, Gmina Węgierska Górka, Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka, Nadleśnictwo Węgierska Górka, Fundacja Nasza Ziemia oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar