2011-05-08

ROZRYWKA

Seal na festiwalu Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku

Rok temu pierwsza edycja festiwalu dosłownie i w przenośni zatrzęsła Białymstokiem. Pozytywne Wibracje Festival 2011 zapowiada się jeszcze bardziej interesująco. Pierwszą ogłoszoną przez organizatorów gwiazdą tegorocznej edycji jest Seal, geniusz soul i r&b, autor m.in. takich hitów jak „Kiss From a Rose”, „Killer”, „Crazy” czy „Fly Like an Eagle”. Wybuchowa i energetyczna mieszanka pozytywnych dźwięków zabrzmi na dziedzińcu Pałacu Branickich w weekend 22 i 23 lipca.

Podczas Pozytywne Wibracje Festival 2011 zagra pięć gwiazd zagranicznych i trzy polskie. Aż trzy gwiazdy zagraniczne zobaczymy po raz pierwszy w Polsce. Uwielbiany za swój charakterystyczny, zachrypnięty, ciepły głos, genialny wokalista soul i r&b, absolutny mistrz pozytywnych brzmień Seal wystąpi na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku drugiego dnia festiwalu - w sobotę 23 lipca, w ramach trasy „The Commitment Tour”.

Bilety oraz karnety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 w Białymstoku dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej – zarówno w punktach sprzedaży (m.in. w kasach biletowych w salonach Empik w całej Polsce oraz w sieci sklepów Media Markt i Saturn), jak i systemach internetowych Eventim, Ticketpro i eBilet.

Seal, pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista i kompozytor, jest wielokrotnym laureatem nagród BRIT Awards, MTV i Grammy. Artysta osiągnął nieprawdopodobny sukces sprzedając ponad 15 milionów płyt na całym świecie. Uwielbiany jest za jedyny w swoim rodzaju „chrapliwy” baryton, klasyczne brzmienia i melodyjne, niezwykle emocjonalne utwory. Jego przebój „Kiss from a Rose”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu „Batman Forever” z 1995 roku, otrzymał aż trzy nagrody Grammy i stał się międzynarodowym hitem do dziś emitowanym przez światowe stacje radiowe.

Seal, czyli Seal Henry Samuel, urodził się i wychował w deszczowym Londynie, ale w jego żyłach płynie gorąca nigeryjska i brazylijska krew. Przygodę z muzyką zaczął w kapeli funkowej Push w latach 80-tych. Jednak dopiero w latach 90-tych we współpracy z producentem muzyki techno i house – Adamskim stworzył singiel „Killer” (1990), który nie tylko podbił listy przebojów, także zapewnił Seal‘owi solowy kontrakt. Wydany rok poźniej debiutancki album „Seal” (1991,) nagrany wraz z Trevorem Hornem - producentem największych przebojów Seal’a, sprzedał się w nakładzie ponad trzech milionów egzemplarzy.Na drugiej płycie zatytułowanej „Seal II” (1994) znalazł się właśnie doskonale znany niemal każdemu utwór „Kiss From a Rose”, dzięki któremu album osiągnął status multi-platynowego. W 1996 roku ukazał się „Fly like an Eagle”, piosenka do filmu „Space Jam”, która przyniosła artyście jeszcze większą popularność. Kolejne płyty to „Human Being” (1998) i „Seal IV” (2003), a także album „Best 1991 – 2004“ zawierający czternaście najbardziej znanych przebojów artysty. Piątym studyjnym albumem był „System” (2007), powstały przy współpracy ze słynnym producentem Stuartem Price’m. Na płycie pojawił się duet z żoną artysty, słynną top modelką Heidi Klum – „Wedding Day”. „Soul” (2008), „Seal Hits” (2009) i „Commitment” (2010) to trzy ostatnie albumy muzyka.

Seal jest jednym z najbardziej lubianych i popularnych artystów soul i r&b, który od dwóch dekad odnosi nieustające sukcesy. Jego występ na festiwalu w Białymstoku będzie niezapomnianym przeżyciem i prawdziwą ucztą muzyczną!

W najbliższym czasie organizatorzy ogłoszą kolejne gwiazdy festiwalu!

Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu, zapowiada: Nauczeni doświadczeniem i zachęceni sukcesem pierwszej edycji PWF, przystąpiliśmy do organizacji drugiej. Z nomen omen podwójną energią. Dzięki zaangażowaniu Miasta Białystok mamy możliwość zaprezentowania publiczności uznanych artystów światowej klasy. Zgodnie z planem rozwijamy się z roku na rok. Cieszy mnie fakt, że gwiazdy przyjęły nasze zaproszenie w większości z radością i zaciekawieniem. Przyjazd Seal’a na Pozytywne Wibracje Festival oznacza tylko jedno – z roku na rok rośniemy w siłę, stając się rozpoznawalną marką na skalę ogólnopolską. Wkrótce będziemy ogłaszali kolejne gwiazdy festiwalu. Warto podkreślić, że aż trzech wykonawców zagranicznych odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Jestem pewien, że uczestnicy festiwalu długo nie zapomną naszych koncertów.

Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu: Tegoroczne muzyczne lato zapowiada się w Polsce bardzo atrakcyjnie. My również rozwijamy skrzydła jako jeden z najmłodszych festiwali muzycznych w Polsce. W zeszłym roku w ciągu dwóch dni festiwalowych przybyło do nas blisko 10 000 fanów muzyki. Tym razem chcemy zawalczyć o więcej. Nie zmieniamy atrakcyjnych cen biletów i karnetów. Szykujemy także zewnętrzny teren położony poza ścisłym dziedzińcem na przyjęcie większej ilości słuchaczy. Zatroszczymy się o to, aby nic nie zostało przy tej okazji uszkodzone. Zawsze dbamy o najwyższą jakość nie tylko muzyczną, ale też techniczną naszych koncertów. Przekształcenie barokowego otoczenia pałacu w nowoczesną przestrzeń festiwalową to nie lada wyzwanie, które podejmujemy
w tym roku po raz drugi. Dziedziniec pomieści wiele tysięcy widzów, a scena, ustawiona tuż przy fasadzie pałacu, będzie wysoka na kilkanaście metrów i szeroka na blisko 40. Ciekawostką będzie wpisanie się sceny idealnie w bryłę architektoniczną pałacu - w tym celu zamówiliśmy specjalny projekt w znanym studio Light Up. Zadbamy również o najwyższej jakości dźwięk, światła i multimedia, zamieniając pałac i dziedziniec, podobnie jak w roku ubiegłym, w bajkową scenerię dla  najmodniejszych dźwięków. Podkreślę także, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z miastem Białystok.

Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku: Bardzo się cieszę, że festiwal Pozytywne Wibracje już po raz drugi odbędzie się w Białymstoku. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że ma on wielką wartość promocyjną dla miasta,a do tego stanowi prawdziwą perełkę jeśli chodzi o repertuar, niespotykany na innych tego typu imprezach w Polsce. Serdecznie zapraszam wszystkich do przyjazdu i przekonania się na własne oczy, jak w scenerii pięknie odrestaurowanego Pałacu Branickich muzyka i światło tworzą niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, pozytywny klimat.

Tadeusz Arłukowicz, Zastępca Prezydenta Białegostoku: Występ artysty takiej klasy w naszym mieście to wielki sukces Białegostoku. Cieszę się tym bardziej, że Seal odwiedzi nas po występach na takich imprezach jak szwajcarski Montreux Jazz Festival czy North Sea Festival w Rotterdamie. To duże wyróżnienie, a także potwierdzenie rangi i klasy festiwalu Pozytywne Wibracje, którego nazwa całkowicie oddaje klimat i przesłanie tej imprezy. W jej trakcie możemy wysłuchać starannie wybranej grupy znanych i cenionych artystów, reprezentujących często odmienne style, ale zawsze grających na najwyższym światowym poziomie.

Dlaczego Pozytywne Wibracje?
Pozytywne Wibracje Festival inspirowany jest kultową kompilacją muzyczną „Pozytywne Wibracje”, uznaną za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. Jest bezapelacyjnie najbardziej prestiżową składanką muzyczną istniejącą na polskim rynku od 14 lat. Uznana marka oraz modne i energiczne brzmienia połączone z kultowymi przebojami są niepodważalnymi atutami każdej płyty z tej serii. Kompilacja „Pozytywne Wibracje” w wyborze Stanisława Trzcińskiego, będącego także dyrektorem artystycznym i współproducentem festiwalu, to nie tylko kolekcja płytowa, to określony styl życia, emocje i muzyka każdego pokolenia.

Do kilkunastu wydań kompilacji „Pozytywne Wibracje“ (vol. 1-10, tematycznych Classic, Dance, Live oraz wydań specjalnych) jeszcze przed festiwalem dołączy kolejna – Pozytywne Wibracje vol. 11. Jak zwykle usłyszymy na niej artystów, których muzyka nie pozwoli słuchaczom usiedzieć w miejscu i wprawi ich w stan pozytywnych wibracji! Premiera płyty planowana jest na połowę czerwca.

Jak było rok temu?
Pozytywne Wibracje Festival 2010 okazał się wielkim sukcesem – podczas dwóch festiwalowych dni zebrał na dziedzińcu zabytkowego pałacu Branickich blisko 10 000 słuchaczy. Zagrały gwiazdy acid jazzu, funku, soul i muzyki klubowej: Us3, Incognito, Gabin, The Brand New Heavies, Funkstar de Luxe, Poluzjanci, Mika Urbaniak, Monika Dryl, FOX oraz Fortepian Szopena. Gwiazdy zagraniczne, występujące po kilkaset razy rocznie na różnych kontynentach były pod wrażeniem polskiej publiczności i samego Białegostoku z jego parkowo-pałacową sceną festiwalową.

W ubiegłym roku Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent festiwalu, podsumował wydarzenie: W ten weekend spełniło się moje marzenie. Dzięki włodarzom Miasta Białystok udało nam się zrealizować wielką i piękną imprezę z klasą, której nie powstydziłby się żaden kraj europejski. Zgromadziliśmy publiczność porównywalną do wielu tego typu festiwali w Polsce, a przecież to dopiero początek.

Początek tradycji, jaką w Białymstoku stał się projekt muzyczny tej klasy. Dzięki niepowtarzalnemu klimatowi miasta i urzekającej scenerii wydarzenia ulokowanego na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich, zwanego „Wersalem Północy”, ubiegłoroczny festiwal okazał się wielkim sukcesem, który agencja STX JAMBOREE oraz Miasto Białystok chcą powtórzyć w roku 2011.

Dlaczego Białystok?
Organizatorzy festiwalu podkreślają unikalną urodę oraz atmosferę Pałacu Branickich, na dziedzińcu którego odbywa się impreza. Goście, którzy przyjechali na zeszłoroczną edycję chwalili także pięknie odnowiony rynek, bogate życie nocne miasta, a także malownicze okolice. Wielu z nich w oczekiwaniu na wieczorne koncerty odwiedziło za dnia okolice Biebrzy, Białowieży, Tykocina czy Supraśla lub wybrało się na wycieczkę szlakiem tatarskim. Ponadto zwracają uwagę na doskonałe połączenie z Warszawy oraz z Mazur.

Białystok jest ładniejszy niż Paryż i wydaje pieniądze na inwestycje lepiej niż Londyn – tak wynika z badań Eurobarometru przeprowadzonych wśród Polaków na temat ich miejsca zamieszkania. Dodatkowo jest miastem zielonym, pięknie położonym i niezwykle czystym. W najbliższym otoczeniu znajdują się Puszcza Knyszyńska, Białowieski Park Narodowy i bagna biebrzańskie, urokliwe miejsca, prawdziwe Perły Podlasia, wciąż dopiero odkrywane przez turystów.

Z kolei według najnowszych badań Price Waterhouse Coopers, opublikowanych na początku roku wynika, że Białystok gwarantuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa, świetnie zarządza środkami unijnymi i prezentuje dobry stan finansów miejskich. Miasto inwestuje także w kulturę, czego namacalnym dowodem jest właśnie druga edycja Pozytywne Wibracje Festival. Białystok posiada najwyższy z 11 badanych miast Kapitał Jakości Życia. Przy średnim poziomie równym 100, Kapitał Jakości Życia w Białymstoku oszacowany został na poziomie 111,8. Co to oznacza? Białystok to najlepsze miejsce do życia!

Pozytywne Wibracje Festival w klimacie EKO
Rok temu PWF został wzbogacony o przygotowany przez Fundację Zielone Płuca Polski projekt „Nasza Misja – Mniejsza Emisja”, który miał na celu pogłębienie świadomości ekologicznej wśród uczestników wydarzenia. Ze względu na duże poparcie włodarzy miasta Białystok oraz organizatorów festiwalu dla wszelkich działań proekologicznych, postanowiono, że także w tym roku podjęta zostanie współpraca z fundacją, o której szczegółach poinformujemy wkrótce.

Bilety oraz karnety na Pozytywne Wibracje Festival 2011 w Białymstoku dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej – zarówno w punktach sprzedaży, jak i systemach internetowych:
 
  • eBilet
  • Eventim  
  • Ticketpro
  • kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
  • ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn

m.in. w następujących kasach biletowych w Białymstoku:
 
EMPiK Rynek, ul. Sienkiewicza 3, Białystok,
EMPiK Galeria Alfa, ul. Świętojańska 15, Białystok,
EMPiK Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,
EMPiK Hetman, ul. Hetmańska 16, Białystok,
Media Markt Białystok Galeria Biała, ul. Czesława Miłosza 2, Białystok,

oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:
 
Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99  
Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar