2011-05-02

ROZRYWKA

Wenders i Cave we Wrocławiu

Nick Cave – gwiazda światowego rocka – wystąpi z zespołem Grinderman  podczas 11. MFF Era Nowe Horyzonty. Widzowie festiwalu będą mogli poznać nie tylko jego twórczość, ale także obejrzeć najnowszy film Wima Wendersa – reżysera, w którego trzech filmach wystąpił Nick Cave. Podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędą się cztery pokazy specjalne filmu Wendersa, dedykowanego Philippine "Pinie" Bausch.

Znane są związki Nicka Cave’a z kinem. Wystarczy przypomnieć, że muzyk wystąpił w takich filmach Wima Wendersa, jak: Niebo nad Berlinem, Aż na koniec świata, Tak daleko, tak blisko.  11. MFF Era Nowe Horyzonty – największy polski festiwal filmowy – będzie doskonałą okazją do poznania twórczości obu artystów.

Podczas festiwalu odbędą się cztery pokazy specjalne najnowszego filmu Wima Wendersa pt. Pina. To pierwszy artystyczny film zrealizowany w technice 3D, który odkrywa dla kina jej zupełnie nowe możliwości. Poświęcony został Pinie Bausch – legendarnej niemieckiej tancerce, choreografce i reformatorce tańca współczesnego. Film, stanowiący niezwykły kolaż sztuki kina, sztuki tańca i sztuki teatru, był wielkim wydarzeniem tegorocznego festiwalu w Berlinie i spotkał się z niezwykle przychylnym przyjęciem mediów. Podczas MFF ENH film będzie pokazywany w dniach 22, 23, 29 i 30 lipca o godzinie 19.00 w kinie Helios. Oficjalna polska premiera filmu odbędzie się zaś we wrześniu.

Zespół Grinderman ze swoim frontmanem – Nickiem Cavem – przyjadą do Wrocławia promować swój nowy album, pt. Grinderman 2. Ich występ, będący główną muzyczną atrakcją jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, jakim jest festiwal Era Nowe Horyzonty, który rok rocznie gromadzi znawców i amatorów kina oraz niestandardowych wydarzeń muzycznych, odbędzie się 29 lipca na Wyspie Słodowej. Będzie to pierwszy i jedyny koncert zespołu Grinderman w Polsce. Bilety w sprzedaży od 25 marca.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar