2011-04-24

KSIĄŻKA

Miś Uszatek na audiobooku

Po "Akademii Pana Kleksa" możemy sięgnąć po kolejnego audiobooka klasyki dziecięcej literatury. "Miś Uszatek i Zaczarowane Kółko" trafiło do sklepów 20 kwietnia.

KSIĄŻKA
„Ranek był wesoły i jasny. Powietrze pachniało koniczyną, rumiankiem i miętą". W Zwierzątkowie zawsze jest wesoło. Mieszka tu Miś Uszatek ze swoimi przyjaciółmi. Właśnie świętują Nowy Rok. Z tej okazji Miś otrzymuje prezent - zaczarowane kółko. Dzięki niemu będzie mógł podróżować po całym świecie! Bo kółko przeniesie go, gdzie tylko będzie chciał. Uszatek wypowiada więc zaklęcie, bierze kółko w łapkę i... tafia do kraju Eskimosów. Tam poznaje swojego krewnego - białego niedźwiedzia, który wcale nie jest dobrym misiem. Nie pozwala innym jeść ryb. Miś będzie musiał z nim poważnie porozmawiać. A to dopiero początek przygód i podróży. Pewnego dnia zdarza się jednak nieszczęście - zaczarowane kółko wpada do wody. Jak zakończy się akcja ratowania magicznego podarunku?

Pełna wdzięku opowieść o marzeniach, rzeczach możliwych i niemożliwych, i o tym, że radość jest najpełniejsza, kiedy przeżywa się ją z przyjaciółmi.

AUTOR
CZESŁAW JANCZARSKI - (1911-1971) - poeta, autor ponad siedemdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, tłumacz z języka rosyjskiego. Ojciec Jacka Janczarskiego. Absolwent Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego uniwersytetu we Lwowie oraz polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Stworzył postać Misia Uszatka - bohatera kilku książek oraz ponad stu dobranocek z niezapomnianym Mieczysławem Czechowiczem jako narratorem. Twórca pisma dla dzieci „Miś". Współpracował m.in. ze „Słonkiem", „Iskierkami", „Świerszczykiem" i „Płomyczkiem", oraz z redakcją poezji w Polskim Radiu.

ZACZAROWANE KÓŁKO MISIA USZATKA – CZESŁAW JANCZARSKI

autor: CZESŁAW JANCZARSKI
tytuł: ZACZAROWANE KÓŁKO MISIA USZATKA
kategoria: książka audio
czyta: Michał Piela
data premiery:  20.04.2011
wydanie: pierwsze
nośnik: 1 CD w formacie mp3
cena detal: 24,90 PLN

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar