2011-04-22

KSIĄŻKA

Piotr Kraśko w Afryce

...nie mam wątpliwości, że to najpiękniejszy kontynent na ziemi. Tymi słowami Piotr Kraśko opisuje Afrykę w kolejnej, trzeciej książce z cyklu Świat według Reportera, opublikowanej przez Wydawnictwo National Geographic.

Bez wątpienia Afryka jest najbardziej nieokiełznanym i fascynującym kontynentem, który przyciąga różnorodnością krajobrazów, kulturą i stylem życia tak odmiennym od europejskiego. Aby przekonać się, jaki naprawdę jest ten kontynent , trzeba tam pobyć dłużej niż przeciętny turysta. Sam autor stwierdza: dopóki czytasz o niej książki, wszystko wydaje się względnie proste....

Jak poluje się w Kenii? Kto był najbardziej znanym myśliwym w Afryce? Dlaczego zabronione jest strzelanie do lwicy? Jak wyglądają plemiona Masajów, Tutsi i Hutu? Ile żon można mieć w Kenii? Co sprawia, że Ruanda jest nazywana krainą tysiąca wzgórz? I co wspólnego z Afryką ma Meryl Streep? Na te pytania i wiele innych Piotr Kraśko udziela odpowiedzi w prezentowanej publikacji.

Jednak Afryka to nie tylko dzikie zwierzęta i zachwycające krajobrazy. To również miejsce, gdzie trwają wojny domowe i konflikty zbrojne. Gdzie często mamy do czynienia z ludobójstwem. Autor opisuje obszary dotknięte wojną, historie dzieci, które brały w niej udział i traciły swoich najbliższych, a mimo tego potrafiły zachować radość życia. Afryka to niezwykłe miejsce. Tu żyje się chwilą. Jeden dzień w Afryce może przynieść więcej niż rok życia gdzie indziej – pisze Kraśko. Autorowi udało się pokazać, że Afryka, mimo złych warunków życia i niskiego poziomu rozwoju cywilizacyjnego, jest pięknym kontynentem, który zachwyca i urzeka również życzliwymi, otwartymi ludźmi.

W kwietniu ukaże się kolejna książka z cyklu „Świat według Reportera”, opisująca Bliski Wschód.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar