2011-03-18

ROZRYWKA

Program Prawdziwe Historie przedstawia Patricka Swayze

"Prawdziwe historie" to nominowany do nagrody Emmy® serial dokumentalny, który ujawnia prawdziwe sensacje na temat życia i kariery cieszących się największą sławą – i niesławą – gwiazd Hollywood. W nadchodzącym programie poznamy sylwetkę Patricka Swayze, który sławę zdobył rolą Johnny’ego w kultowym filmie "Dirty Dancing".


Tancerz, piosenkarz, choreograf, a nade wszystko aktor filmowy. Urodzony w Teksasie, gwiazdą dużego formatu został po 1987 roku, kiedy to wcielił się w rolę instruktora tańca w filmie "Dirty Dancing". Wówczas zaprezentował szerokiej publiczności swój talent taneczny, a także możliwości wokalne i autorskie w piosence „She's Like the Wind”. Film stał się jednym z największych hitów w historii amerykańskiej kinematografii i odniósł oszałamiający sukces po dwóch stronach oceanu. Swoją pozycję symbolu seksu umocnił w 1990 roku rolą w filmie "Uwierz w ducha", gdzie zagrał obok Demi Moore.

Swayze miał kilka wzlotów i upadków w swojej karierze, wliczając w to walkę z alkoholizmem. W styczniu 2008 u aktora stwierdzono nowotwór trzustki. Mimo przebytej operacji, aktor zmarł w nocy z 14 na 15 września 2009 w Los Angeles.

W najbliższą niedzielę kanał Club TV przypomni sylwetkę aktora. Na premierę „Prawdziwe historie: Patrick Swayze” zapraszamy w niedzielę, 20 marca 2011 r., o godz. 16.00. Emisja na kanale Club TV.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar