2011-03-14

ROZRYWKA

Zone Reality przedstawia Skazani

Pięciu morderców, osadzonych w więzieniu stanowym w Kalifornii, odkrywa przed widzami szczegóły popełnionych zbrodni, uczestnicząc w kontrowersyjnej terapii koleżeńskiej.

 
Serial „Skazani” zabiera widzów w elektryzującą podróż za mury kalifornijskiego więzienia stanowego w hrabstwie Solano, przedstawiając historie pięciu morderców, którzy podczas terapii rozprawiają się z przeszłością. Pomimo dożywotnich wyroków, wciąż tkwi w nich nadzieja, że pewnego dnia wyjdą na wolność. Zapraszamy od 14 marca 2011, od poniedziałku do piątku o godz. 21:00.


Morderstwo na przyjacielu
W wieku 17 lat Jack McGarey został aresztowany w związku z zabójstwem swojego najlepszego przyjaciela. Po latach jedyną osobą, która wie co, wydarzyło się tej pamiętnej nocy, jest jego żona. Jack otrzymuje możliwość warunkowego zwolnienia z więzienia i chce stanowczo pokazać, że jest już osobą zresocjalizowaną. Ten na co dzień spokojny więzień, zostaje jednak wplątany w brutalny spór, który może pozbawić go szansy wyjścia na wolność.

Egzekucja w sadzie

Braci Flores zamordowano na opustoszałej drodze w mieście Modesto w Kalifornii. Na miejscu zbrodni był też Eddie Haro. Przed zbliżającym się przesłuchaniem dotyczącym zwolnienia warunkowego Haro ma nadzieję, że terapia koleżeńska pomoże mu wyjawić, co tak naprawdę stało się tamtej nocy. Eddie jest Indianinem, a osadzeni współplemieńcy przygotowują jego duszę na doświadczenie wolności. Jednak jeden krok musi wykonać samodzielnie. Haro nie przyznaje się do zamordowania braci Flores, dlatego jego szanse na zwolnienie warunkowe spadają do zera. Czy skazany przyzna się do popełnienia zbrodni? Czy spędzi kolejny rok za kratkami?

Twoje życie stanie się koszmarem
W więzieniu także istnieje kodeks moralny, a zdradzenie niektórych tajemnic może okazać się bardzo kosztowne. Shawn Mefford to przestępca o bogatej przeszłości kryminalnej. Ale jest jeden czyn, którego nawet on nie potrafi sobie wybaczyć. Podczas terapii Mefford przyznaje się do dokonania napadu, jednak wciąż coś ukrywa. Dopiero gdy prawnicy decydują się „przycisnąć” skazanego, prawdziwa historia zaczyna wychodzić na jaw. Czy Shawn Mefford znajdzie w sobie odwagę, żeby wyjawić całą prawdę, czy też skrywana przez niego tajemnica nigdy nie ujrzy światła dziennego?

Potwór w lustrze
Ron Brook został skazany za morderstwo. To człowiek o mrocznej przeszłości. Po ucieczce z więzienia i pięciu latach ukrywania się, Brook został osadzony w Solano, gdzie miał spędzić resztę życia. Teraz ma nadzieję, że terapia koleżeńska pomoże mu stawić czoła zbrodniom, które popełnił. Brook zawierza swój los grupie. Jednak nieszczęśliwy splot wydarzeń sprawia, że wychodzą na jaw powiązania przestępcy z grupami propagującymi białą supremację. Przyszłość Brooka pozostaje niepewna.

Ostatnia żywa twarz
Urodzony i wychowany w rodzinie przestępczej, John Robb od najmłodszych lat miał styczność z przemocą. Dlatego, gdy życie jego siostry było zagrożone, Robb postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Kilkadziesiąt lat później udaje mu się znaleźć zbawienie w wierze chrześcijańskiej. Jednak odbierając jedno życie, aby ratować drugie, Robb zmaga się z prawidłowym postrzeganiem dobra i zła. Teraz musi uporać się ze swoją przestępczą przeszłością i wziąć odpowiedzialność za zamordowanie swojego byłego szefa. Czy jego nieustępliwość stanie się przeszkodą na drodze do odkupienia, czy może terapia okaże się dla niego zbawienna?


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar