2011-03-11

WARTO WIEDZIEĆ

Premiera Super Susan w Teatrze Kamienica

Premiera spektaklu „Super Susan” odbędzie się 12 marca w Teatrze Kamienica w Warszawie. Jest to europejska prapremiera sztuki pt. „Just a ticket” znanego, brytyjskiego dramaturga Petera Quiltera. Spektakl wyreżyserował Marcin Bortkiewicz, główną rolę gra Ewa Kasprzyk.

 
„Super Susan” opowiada historię kobiety, która po wielu latach postanawia uczcić swoje urodziny poprzez powtórzenie wycieczki do Australii, którą odbyła dwadzieścia lat wcześniej ze swoimi przyjaciółkami. Ponawiając wyprawę z młodości, przypomina sobie swoje życie oraz uświadamia swoje marzenia, nie tracąc jednak naiwności i pozytywnego spojrzenia na świat.

„Super Susan” w Teatrze Kamienica jest europejską prapremierą sztuki Petera Quiltera - autora takich przebojów, jak: „Na końcu tęczy” czy legendarnego już spektaklu „Boska!”. Spektakl został zrealizowany w formule one-woman-show, Postać Susan w spektaklu Teatru Kamienica kreuje Ewa Kasprzyk. Premiera sztuki została zaplanowana z myślą o uczczeniu jubileuszu pracy artystycznej aktorki. Reżyserem spektaklu jest Marcin Bortkiewicz, doceniany w Polsce i za granicą, autor wielu filmów i spektakli. Za swoje prace artystyczne otrzymał dotychczas blisko 80 nagród i wyróżnień na krajowych oraz zagranicznych festiwalach. Za scenografię i kostiumy odpowiada Andrzej Lewczuk.

Spektakl „Super Susan” można zobaczyć w Teatrze Kamienica w Warszawie w dniach:
10 marca 2011r. - godz. 19:30, próba generalna
11 marca 2011r. - godz. 19:00, próba generalna
12 marca 2011r. - godz. 19:00, PREMIERA


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar