2007-09-04

Byliśmy tam...

PRZECUDOWNY PARK W GDAŃSKU OLIWA

Tagi: bielizna
Gdańsk Oliwa
Cały Gdańsk to mnóstwo atrakcji, turystów, ogrom historii, rejsy statkami, pełno pamiątek, jak również coroczny jarmark, ale jest jeszcze coś... Gdańsk Oliwa to przykład tego jak miasto może dbać o takie bogactwo jak park. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się być w tak zadbanym i interesującym parku, jak ten w Gdańsku Oliwie. Ktoś by mógł pomyśleć: "Park, pchi... cóż wielkiego, wszędzie są parki...". Tak może parki są wszędzie, ale na pewno nie wyglądają tak jak ten.

Można się zachwycić...
Park jest położony na dość dużym terenie, jest tam pełno oczek wodnych, kwiatów, krzewów, przecudownych żywopłotów... tylko podziwiać. Park jest niesamowicie zadbany. Kwiaty są jak z bajki, przycięte w przedziwne kształty, mnóstwo ciekawych drzew i żywopłot tak wysoki, że tworzy labirynt, którym aż przyjemnie iść, gdyż kryje pełno zakamarków i jakąś tajemnicę. Jest tam również przecudowna aleja, tunel stworzony przez powykrzywiane gałęzie drzew - coś pięknego. Park jest również pełen rzeźb co jest bardzo ciekawym pomysłem, na który niestety nie wiele władz miasta wpada. Oprócz oczek wodnych znajduje się tam niewielka kaskada, która wieczorem jest oczywiście podświetlona, jak zresztą cały park. Jedynym mniej zadbanym elementnem, co za pewne niedługo zostanie nadrobione, jest dworek, ale nie oznacza to, że jest on nieatrakcyjny, gdyż to właśnie przed tym dworkiem odbywają się spektakularne pokazy tańczących fontann, które gromadzą rzeszę turystów, a woda tańcząca w rytm muzyki, to coś na prawdę wyjątkowego.

Miasta takie jak Częstochowa i nie tylko powinny brać przykład z Gdańska Oliwy, gdyż Częstochowa posiadając takie dziecidztwo jak Jasna Góra powinna posiadać właśnie przed tym zabytkiem, taki park, który mógłby być chlubą całego miasta, a o naszym parku niestety tego powiedzieć nie możemy. Nic dodać, nic ująć, tylko brać przykład.
Zobaczcie, jak to na prawdę wygląda.
Tekst:

Agnieszka Frankiewicz


Zdjęcia:

Monika Bińczyk

Komentarze (1)

majana (2015-02-20 11:51:08)
re
Przecudowne miejsca mogą mieć różne znaczenie, a tutaj macie najlepszy tego przykład - http://www.dworekhetmanski.pl/pl/ Jak widać fajne miejsca na pobyt nie zawsze kosztują kosmiczne kwoty, chociaż patrząc gdzieniegdzie na cenniki, takie właśnie można mieć wrażenie.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar