2011-01-24

ROZRYWKA

Audioriver i Off Festival doszły do porozumienia

Organizatorzy dwóch polskich festiwali z muzyką alternatywną wysłuchali setek próśb płynących od fanów. Od tego roku Off Festiwal i Audioriver nie będą już odbywać się w ten sam weekend. W wyniku rozmów Piotra Orlicza-Rabiegi i Artura Rojka, Off Festival odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, a Audioriver przeniesie się na ostatni weekend lipca 2011.

Rozdzielenie dat to nie tylko ukłon w stronę fanów dobrej muzyki, którzy od kilku lat musieli wybierać między dwoma bardzo wartościowymi wydarzeniami. Także sami organizatorzy ubolewali, że dwa renomowane eventy odbywają się w tym samym czasie. „My sami chcieliśmy jeździć na Off Festival i wiemy, że z drugiej strony było dokładnie tak samo. W końcu udało się coś z tym zrobić. Fakt, że to my – a nie Off  – zmieniamy datę, jest bardzo prosty: Artur Rojek z różnych względów nie mógł przenieść swojego eventu, a my nie mieliśmy z tym większych problemów. Nie bez znaczenia była też pomoc i przychylność Urzędu Miasta Płocka, który ze zrozumieniem przyjął chęć przeniesienia festiwalu o tydzień wcześniej“ – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora.

Artur Rojek dodaje: „zdawałem sobie sprawę, że nasza publiczność częściowo się pokrywa. Audioriver i OFF – pomimo różnic repertuarowych – skierowane są do podobnego rodzaju ludzi: poszukujących i oddanych muzyce. Bardzo się cieszę, że teraz nasi fani, jeżeli będą chcieli, będą mogli być na obu imprezach.“

Rozdzielenie obu festiwali pokazuje, że Audioriver i Off to nietypowe organizacje na polskim rynku muzycznym, na którym rozmowa i zrozumienie są wypierane przez rywalizację. „Zawsze mówiliśmy, że nasza rodzima scena alternatywna jest w tak początkowym stadium rozwoju, że nie ma tu miejsca na konkurencję. Trzeba sobie pomagać. Stąd choćby projekt Rynek Niezależny Audioriver, który wspierać ma właśnie firmy i organizacje zajmujące się muzyką alternatywną.“ – kończy Napora.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar