2011-01-24

TECHNOLOGIA

Traseo.pl - nowy serwis społecznościowy dla aktywnych

Ruszył nowy serwis społecznościowy Traseo.pl skierowany do pasjonatów aktywnego stylu życia i podróżowania, a także miłośników map i systemów GPS w turystyce. Traseo.pl umożliwia rejestrowanie i publikowanie zapisów swoich tras na mapie, a więc tworzenie jakby mini - przewodników zawierających propozycje wycieczek z mapą, śladem GPS, zdjęciami i ciekawymi miejscami, a także bezpłatne przeglądanie i korzystanie z tras stworzonych przez innych internautów na swoim smartfonie.
Traseo.pl tworzą ludzie, których pasją są podróże oraz różnego rodzaju aktywność sportowa i turystyczna” - wyjaśnia Marta Biernat, specjalistka ds. promocji i zarazem współtwórczyni serwisu. Pływamy, nurkujemy, jeździmy na rowerze, chodzimy po górach, dbamy o dobrą kondycję, kochamy odkrywać nowe miejsca. Dlatego też powstał pomysł stworzenia serwisu, który podpowiada jak można aktywnie i ciekawie spędzić czas, pozwala dzielić się swoimi przeżyciami, a także pomaga w zawieraniu znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach i pasjach” - dodaje. Na Traseo.pl umieszczane są propozycje wycieczek rowerowych, pieszych, spacerów po miastach i miasteczkach, nordic walking, tras narciarskich, biegowych, kajakarskich, motocyklowych a nawet wycieczek po klubach i muzeach w „miejskiej dżungli”...
Traseo.pl to także darmowa aplikacja na telefony z odbiornikiem GPS - Iphone'a, BlackBerry, iPAD'a, telefony z systemem Android oraz najpopularniejsze marki, takie jak Nokia, Sony Ericcson czy Motorola, które obsługują system Java. Po jej pobraniu na swojego smartfona można tworzyć swoje własne trasy, nagrywać ślady, a także wgrywać ulubione trasy i z gotowymi pomysłami na wycieczki ruszać na szlak!

„Witaj w społeczności Traseo. Jeśli lubisz żyć aktywnie i przy okazji chcesz się tym podzielić to jesteś we właściwym miejscu:)”- tak zachęca się internautów do korzystania z serwisu na stronie głównej. „Przeglądaj i pobieraj istniejące trasy, twórz z nami bazę szlaków turystycznych. Nagraj swoje wycieczki, dziel się z innymi. Dodawaj i rysuj ślady, twórz swoje mini-przewodniki. Poznawaj nowych ludzi, zaproś innych do swoich wypraw” - można przeczytać wchodząc na Traseo.pl.

Inicjatywa serwisu społecznościowego Traseo.pl powstała w ramach Grupy Amistad - grupy firm specjalizujących się w rozwijaniu nowych technologii w turystyce i rekreacji oraz promocji regionów.

Serwis Traseo.pl jest realizowany w ramach środków Unii Europejskiej - Program Innowacyjna Gospodarka.

Już niedługo na portalu www.udziewczyn.pl pojawi się konkrus organizowany razem z serwisem Traseo.pl.

ZAPRASZAMY!!!Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar