2011-01-19

WARTO WIEDZIEĆ

Pomysł na oryginalny prezent na Dzień Babci i Dziadka

Kto powiedział, że z okazji Dnia Babci czy Dnia Dziadka możemy podarować jedynie kwiaty i konwencjonalne prezenty? Kupowane rok w rok witaminy i inne suplementy diety dla osób starszych, kremy przeciwzmarszczkowe, perfumy, woda po goleniu czy skarpety, to bez wątpienia faux pas!

Kupując prezent wyrażamy nasze zainteresowanie oraz uczucia do obdarowanej osoby. Poświęćmy mu więc należytą uwagę i zdobądźmy się na odrobinę szaleństwa. Prezent ma cieszyć i rozpieszczać. Pod żadnym pozorem nie może być praktyczny. Nie możemy także co rusz kupować tego samego. Kto powiedział, że osoba starsza ma jedynie siedzieć w domu? Czy nie warto pokusić się o zaproszenie ukochanej Babci czy ukochanego Dziadka w ciekawe miejsce? Pomysłów gdzie, jest wiele i wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Jedno jest pewne, będzie to mile spędzony, dla obu stron, czas.

Prezent dwa w jednym, czyli babcia z dziadkiem jadą na romantyczny weekend dla dwojga
W poszukiwaniu natchnienia przetrząsamy kolorowe gazety i zarywamy noce przysłowiowo „z nosem w Internecie”. A gdyby tak pokusić się o podarowanie czegoś dla ciała i duszy za jednym zamachem? I to dla dwóch ciał i dusz jednocześnie. Może więc wspólny prezent dla babci i dziadka? Zasłużony odpoczynek dla dwojga w miłym miejscu, będzie na pewno świetnym pomysłem. - Wiele ośrodków i hoteli dysponuje centrami zabiegowymi oferując szeroki wachlarz usług odnowy biologicznej. Dwudniowy relaks w ciekawym miejscu to idealny plan dla dwojga starszych osób, które w ekskluzywnym otoczeniu spędzą zasłużenie dobrze czas.  Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, czego obdarowywana osoba lub osoby oczekują – mówi Karolina Kocyłowska, Dyrektor Generalny, Hotelu The Granary. Sauny, stoły do masażu, bicze wodne czy jacuzzi to tylko kilka pomysłów na niezapomniany, relaksujący weekend. Wygodny pokój i coś dla podniebienia, w dobrej restauracji, z pewnością pozwoli odzyskać energię i spokój.

Wspólnie spędzony czas, najlepszy prezent dla babci i dziadka
Żaden prezent nie zastąpi uwagi, jaką powinniśmy poświęcać najbliższym nam osobom. Zwłaszcza osoby starsze potrzebują takiego zainteresowania. W dzisiejszym świecie pośpiechu i ciągłej gonitwy, zapominamy często o tych najważniejszych relacjach. Zapominamy o ludziach, którzy nas wychowali, pielęgnowali i którym zawdzięczamy wszystko. Może więc warto, choć raz do roku, zatrzymać się na chwilę. Znaleźć czas na dłuższe spotkanie z babcią i dziadkiem, by pokazać jak bardzo są dla nas ważni. – Kolacja w eleganckiej restauracji nie musi być zarezerwowana dla par czy traktowana jako element relacji biznesowych. Może być świetnym pomysłem na miły prezent, dla bliskiej nam osoby z rodziny bądź przyjaciela – dodaje Karolina Kocyłowska.

Babcia z dziadkiem na pewno ucieszą się, gdy ukochana wnusia lub wnuczek wybiorą się z nimi na takie spotkanie. W miłej atmosferze, delektując się wyśmienitymi potrawami, można na spokojnie porozmawiać o wszystkim i pocieszyć się własnym towarzystwem. Życie jest krótkie i ulotne, dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o czas poświęcany najbliższym nam ludziom, wedle maksymy ks. Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą …”

Miłe akcenty, które mówią kocham
Gdy już zdecydujemy się na wybór miejsca, do którego zaprosimy babcię i dziadka, przygotujmy dla nich dodatkowo jakiś drobiazg. Niech to będzie coś, co sprawi im przyjemność i powie, babciu, dziadku, jesteście dla mnie bardzo ważni. Może to być pudełko pysznych czekoladek, bukiecik kwiatków, ale i wisiorek w kształcie serduszka z naszym zdjęciem, ramka ze wspólną fotografią czy ręcznie wykonana laurka, wyszywanka, wyklejanka. Niech to będzie dodatek, w którego zakup lub wykonanie włożymy kawałek siebie i naszych uczuć. Nie kupujmy go na ostatnią chwilę, zastanówmy się dobrze zanim podejmiemy decyzję. Prezent nie musi być drogi, ale niech będzie wyjątkowy.

– Dzisiejsze hotele i restauracje wykonują pewne usługi za nas. Gdy nie mamy czasu, lub pomysłu, możemy to zlecić właśnie im, dokonując rezerwacji. Wówczas gdy przyjdziemy z babcią i dziadkiem na obiad lub kolację, będzie tam również czekał na nich prezent w postaci kwiatów lub upominku – dodaje Karolina Kocyłowska.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar