2011-01-17

DZIECIAK

Krasnal Onkuś powstał we wrocławskiej klinice

W ubiegłą środę dzieci z kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu miały okazję spotkać się z twórczynią wielu wrocławskich krasnoludków – Beatą Zwoleńską – Hołod, która opowiedziała o swojej pracy i wraz z małymi pacjentami stworzyła kolejnego skrzata – Onkusia.

 

Figurka z inicjatywy najmłodszych nie pozbawiona była żadnego szczegółu: krasnal w jednej ręce trzymał symbol życia – serce, druga łapka zaopatrzona była w wenflon do kroplówki. Czapka stworka miała delikatne wzorki, a buty prawdziwie skrzacie czuby. Figurka Onkusia trafi na licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę nowej siedziby kliniki onkologicznej.

Przy okazji wizyty Beaty Zwoleńskiej – Hołod powstało wiele krasnali odlanych z gipsu w formach, które artystka przyniosła ze sobą. Dzieci, wyposażone w gumowe rękawiczki i narzędzia rzeźbiarskie, wykonały prawdziwe dzieła sztuki, mogące konkurować z najlepszymi w swojej kategorii.

Wizyta artystki to kolejna inicjatywa fundacji ,,na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”, której celem jest urozmaicenie dzieciom szarej, szpitalnej rzeczywistości. Takie akcje przynoszą podwójne korzyści – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji.- Po pierwsze sprawiają, że nasi podopieczni, całkowicie oddając się tworzeniu,  choć na chwilę zapominają o swojej chorobie. Po drugie, ich dzieło wystawione na aukcję będzie kolejną cegiełką w procesie budowy nowej siedziby kliniki onkologicznej – Przylądka Nadziei. Głęboko wierzymy, że w niedalekiej przyszłości uda nam się dopiąć celu.

Więcej na: www.naratunek.org

Dzieci z artystką.Mali artyści.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar