2011-01-17

Profilaktyka

Zadbaj o dobrą formę Babci i Dziadka

Dzień Babci (21.01) i Dzień Dziadka (22.01) to wyjątkowe święta, obchodzone na całym świecie. W Bułgarii Dzień Babci (bułg. Babin Den) przypada na 20 stycznia, w Wielkiej Brytanii święto (ang. Grandmother Achievement Day) czci się 11 lutego. Francuzi Dzień Babci (fr. Fete des Grand-meres) obchodzą w pierwszą niedzielę marca, Meksykanie w czerwcu, a Brazylijczycy 26 lipca. Także włoskie Babcie mają swoje święto - 2 października. W Japonii zamiast Dnia Babci i Dziadka obchodzi się we wrześniu Dzień Szacunku dla Wieku (jap. Keiro no Hi). W USA natomiast jesienią świętuje się Narodowy Dzień Dziadków.

Babcie i dziadkowie zwykle wspierają dzieci i wnuczęta z całych sił, towarzyszą im, bez pośpiechu radzą i wsłuchują się w problemy dnia codziennego. Mimo późnej dekady życia chcą być sprawni i aktywni, nie zawsze jednak wiedzą, jakie preparaty będą dla nich prawdziwym źródłem energii. Dlatego ofiarowanie w Święto Babci i Dziadka sprawdzonych preparatów Novocaria i Artresan z pewnością wspomoże funkcjonowanie serca, układu krążenia oraz stawów naszych bliskich a przy tym sprawi im wiele radości.

Novocardia

Choroby układu krążenia, w postaci choroby wieńcowej, udaru mózgu, zawału serca, nadciśnienia, niewydolności krążenia, miażdżycy tętnic są poważnym zagrożeniem zdrowia i życia najstarszych Polaków, i stanowią najczęstszą przyczynę ich zgonów.

Wieloskładnikowy preparat jakim jest Novocardia, produkowana przez firmę ASA, posiada tak skomponowaną recepturę, by jak najskuteczniej wpływać na dobrą kondycję serca i układu krążenia. Produkt zawiera wysokogatunkowy olej z łososia bogaty w kwasy EPA i DHA w specjalnie dobranych proporcjach, kwas foliowy, witaminy B6 i B12, wyciąg z czosnku (reguluje poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, uelastycznia ściany naczyń krwionośnych) i jako przeciwutleniacz - witaminę E.

Wzbogacanie codziennej diety w kwasy omega - 3 (EPA i DHA) i witaminy jest szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z układem krążenia, wysokim poziomem cholesterolu i nadciśnieniem, w okresach przeziębień, rekonwalescencji, narażenia na stres, a także dla osób palących i ludzi starszych.

Produkt ma dokładnie oznaczoną ilość EPA i DHA w 1 kapsułce, łatwo więc ustalić, jak wiele tych substancji dostarczamy organizmowi. Warto także zapoznać się z innymi preparatami o podobnych właściwościach, bowiem zawartość kwasów omega – 3 różni się i każdy może dostosować wybrany produkt do własnych potrzeb.  

Artresan – niezbędny dla stawów

Proces zwyrodnienia narządu ruchu (w tym stawów) jest związany ze starzeniem się organizmu, dotyka w największym stopniu stawów kolanowych (do 40% przypadków) a w następnej kolejności stawów biodrowych. Zmiany zwyrodnieniowe mogą także pojawiać się w obrębie kręgosłupa, czy też w niektórych stawach rąk.

Szacuje się, iż ponad 90% społeczeństwa powyżej 60. roku życia cierpi na dolegliwości stawowe, choć dotyczy to także ludzi w wieku średnim.

Dotychczas na rynku nie było dużego wyboru wśród preparatów z glukozaminą. Rezultaty badań pozwoliły na opracowanie unikalnych formuł trzech postaci suplementu diety wspomagającego odbudowę tkanki chrzęstno-stawowej – Artresanu zawierającego w swoim składzie glukozaminę, która korzystnie wpływa na strukturę i funkcjonowanie chrząstki stawowej. Jest to produkt polski – naturalny, stosowany trzy razy dziennie po 1 kapsułce przez 6-8 tygodni, najskuteczniej działa stosowany systematycznie. Alternatywą dla osób ceniących sobie wygodę w profilaktyce zdrowia stawów jest Artresan 1 a day. Ma on postać tabletki, którą przyjmuje się tylko raz dziennie. Aby dbać o stawy kompleksowo stworzono również krem Artresan Active, zawierający w swoim składzie glukozaminę wspartą także siarczanem chondroityny. Krem pomaga złagodzić skutki urazów i kontuzji stawów.

Największym prezentem dla babci i dziadka, wyrazem prawdziwej miłości do nich będzie podpowiedź, co zrobić, aby najwłaściwiej zadbać o zdrowie i tym samym długo pozostać w dobrej formie. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar