2011-01-17

Byliśmy tam...

Uczta dla ciała i dla ducha

Kraków to piękne miasto. Z tym stwierdzeniem zgadza się chyba większość z nas. Jest tam wiele pięknych zabytków i innych ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Wiele osób decyduje się na studia właśnie w tym mieście i często już tam zostaje, bo panuje tam naprawdę przyjemna atmosfera. W Krakowie mamy również do dyspozycji wiele klubów, restauracji i kawiarni, gdzie można spotkać się ze znajomymi i miło spędzić czas.Ciekawym miejscem jest restauracja Moliere. Znajduje się ona przy ulicy Szewskiej, bardzo blisko rynku. Można tam zjeść smaczne śniadanie czy obiad, ale również napić się kawy, herbaty i nie tylko. W jej skład wchodzą trzy sale restauracyjne, z których każda ma swój odmienny styl. Są to: sala renesansowa, Ludwika XVI oraz XIX wieczny pub z oranżerią.

Jednak Moliere to nie tylko restauracja. Miłośnicy teatru i muzyki znajdą tam też coś dla siebie. Z parterowego pubu można wejść do ogrodu zimowego znajdującego się w podworcu, a także do piwnic, gdzie oprócz dwóch barów i restauracji znajduje się nowa scena. Stuosobowa widownia może uczestniczyć w odbywających się tam koncertach, wieczorach poezji śpiewanej, kabaretach i spektaklach.

Zaletą „Moliere’a” jest również to, że jest on w całości dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Często odbywają się tu integracyjne spotkania, wernisaże i przedstawienia.

Nie zapomina się również o najmłodszej widowni, dla której organizuje się niedzielne poranki bajkowe, podczas których przedstawiane są inscenizacje najsłynniejszych bajek.

Tekst: Edyta Siwek

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar