2011-01-15

MOTOKOBIETA

Nawigacja dla kobiety. Jak wybrać?

Urządzenia do nawigacji cieszą się coraz większą popularnością. Także kobiety coraz chętniej sięgają po tego typu sprzęt. W gąszczu informacji na ten temat ginie najważniejsza: nie ma urządzeń uniwersalnych, a wybór sprzętu powinien zależeć od rodzaju naszych potrzeb.
 
Inteligentne wyszukiwanie
Bez względu na to, jaką jesteś kobietą i jaki prowadzisz tryb życia, jest kilka funkcji urządzeń do nawigacji, z których na pewno będziesz korzystać. Jedną z nich jest możliwość szybkiego wyszukiwania interesujących lokalizacji. Inteligentne wyszukiwarki podpowiadają użytkownikom nazwy ulic i miejscowości. Podobnie jak w przypadku wyszukiwarek internetowych wystarczy w jednym polu zacząć wpisywanie nazwy, a wyszukiwarka zaproponuje najbardziej dopasowany wynik.

Poza tym inteligentne wyszukiwarki pozwalają na sprawne odnalezienie po drodze punktów szczególnie użytecznych, takich jak stacje benzynowe, restauracje, centra handlowe i sportowe. Wystarczy, że wpiszesz nazwę centrum (np. Galeria Mokotów) albo rodzaj usługi (np. fryzjer), z której chcesz skorzystać, a nawigacja podpowie Ci odpowiednią lokalizację. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu.

Planowanie trasy w domu…
Jeśli wyruszasz w dłuższą podróż, warto skorzystać z możliwości jej zaplanowania na własnym komputerze i przeniesienia gotowej trasy do nawigacji. Na większym monitorze pracuje się łatwiej niż na kilkucalowej nawigacji, co oszczędza sporo czasu.
 
…i za pomocą zdjęć
Ciekawym rozwiązaniem jest też wyznaczenie interesującej trasy na podstawie fotografii miejsc, które chce się zobaczyć. Na specjalnych stronach (np. www.NavPix.net) wystarczy wyszukać zdjęcia oznaczone lokalizacyjnie i wprowadzić je do urządzenia. Nawigacja na tej podstawie szybko wytyczy trasę.

Dla kobiet w podróży
Kobiety, które lubią podróżować, podczas wyboru sprzętu powinny wziąć pod uwagę możliwość korzystania podczas jazdy z przewodnika turystycznego. Dzięki takiej funkcji nawigacji można na bieżąco czerpać informacje na temat ciekawostek turystycznych w wielu miastach w Europie. Poza tym w przewodnikach można znaleźć dane adresowe i numery telefonów ambasad, muzeów, sklepów i innych przydatnych w podróży miejsc.

Globtroterki przywiązane do zapisywania wrażeń w czasie podróży, wybierając sprzęt powinny zwrócić uwagę na możliwość sporządzania notatek w urządzeniu. Można to robić na dwa sposoby: tradycyjnie, wpisując informacje tekstowe do nawigacji, albo nagrywając notatki głosowe. Dzięki temu po powrocie z podróży będziesz miała obszerny dziennik wspomnień.

Nawigacja z Pomocą
Ponadto przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model nawigacji ma wbudowaną funkcję Pomocy drogowej. Dzięki niej w razie problemów z samochodem można sprawdzić numer telefonu Pomocy w wielu krajach w Europie.

Mapy i aktualizacje
Mapa to najważniejszy element nawigacji, dlatego podczas wyboru sprzętu trzeba sprawdzić, czy obejmuje wszystkie interesujące nas kraje, jak bogata jest jej baza adresowa i czy uwzględnia punktową numerację budynków.

Poza tym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na możliwości aktualizacji. Część producentów udostępnia użytkownikom swoich urządzeń bezpłatne aktualizacje map, co jest wygodne i korzystne dla kieszeni. Posiadacze urządzeń do nawigacji coraz częściej mają do tego prawo przez okres roku od zakupu sprzętu, ale za każdym razem trzeba to sprawdzić.

Estetyka też się liczy
Poza odpowiednim doborem funkcjonalności, urządzenie do nawigacji dla kobiet powinno być też eleganckie i stylowe. Podobnie jak w przypadku telefonów – największą popularnością cieszą się urządzenia płaskie, o opływowych kształtach i w klasycznych kolorach.

Zamierzasz kupić nawigację? Sprawdź, czy urządzenie o którym myślisz ma wszystkie potrzebne Ci funkcje!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar