2007-08-21

PLOTKI

Jane Fonda wciąż w formie

Blisko 30 lat temu Jane Fonda zaczęła uprawiać aerobik w ramach rehabilitacji po złamaniu nogi. Niedługo po tym wydała książkę z zestawem ćwiczeń i poradami dietetycznymi. Zachwyciła się aerobikiem i postanowiła zarazić tą pasją innych. Teraz wymienia się ją wśród prekursorów fitness i ma stałe miejsce w historii tego ruchu.

Dzisiaj 69-letnia Fonda przyznaje, że nie jest już taką maniaczką fitnessu, jak kiedyś. Ale wciąż ćwiczy – przynajmniej przez godzinę, cztery lub pięć razy w tygodniu. Uprawia jogę, jeździ na rowerze, spaceruje po lesie i ćwiczy oddychanie. Przestrzega też zdrowej diety.

- Przywiązuje dużą uwagę do koloru tego, co jem – wyjaśnia. – Staram się jeść codziennie zielone, żółte i czerwone warzywa, ponieważ dzięki temu dostarczam organizmowi cała gamę witamin. Ponadto piję dużo wody i unikam tłuszczu. Muszę zwracać uwagę na to, co jem, bo w moim wieku metabolizm nie jest już taki jak kiedyś

Trudno nie wierzyć w to, co mówi i co robi Jane Fonda, bo wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda, by zrozumieć, jakie mogą być korzyści ze zdrowego i aktywnego stylu życia.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar