2011-01-03

Byliśmy tam...

Sylwester 2010 w Łebie

Zima to dla niektórych czas, w którym najchętniej zapadliby w sen zimowy. Inni nie zniechęcają się niską temperatura i padającym śniegiem i zgodnie z planem wyruszają w drogę. My właśnie tak uczyniliśmy i jak co roku Sylwestra spędziliśmy nad morzem. Tym razem udaliśmy się do Łeby. Zobaczcie jak wygląda ten letni kurort zasypany śniegiem.

Łeby nigdy wcześniej nie udało nam się zwiedzić, więc postanowiliśmy sprawdzić, czy jest tam rzeczywiście tak fajnie, jak ludzie mówią. Łeba w tym roku była bardzo zasypana śniegiem. Jak się dowiedzieliśmy, Łeba jest miejscem specyficznym, gdyż śnieg nigdy nie leży tam długo, jednak teraz było go naprawdę dużo i tak od czterech już tygodni. Słyszeliśmy również o silnych wiatrach i mieliśmy nadzieję, że akurat te informacje się nie sprawdzą, niestety… nie wiało tylko pierwszego dnia, gdy morze było nie ruszającą się taflą, kolejne dni były wietrzne, ale mimo to byliśmy zadowoleni. Kto nie był zimą nad morzem, powinien sprawdzić, jak to jest. Wielu mieszkańców nadmorskich miasteczek dziwi się dlaczego ludzie decydują się na tak daleki wyjazd zimą, po co komu morze w środku zimy… nas takie morze zauroczyło już dwa lata temu i każdego roku pokazuje inne oblicze. Tym razem zobaczyliśmy je gniewne, odsunięte od lądu, zamarznięte przy brzegu, zmieszane z lodem, czego przyczyną była nieznana nam dotąd barwa morza – podchodziła pod kolor brązowy. Samo miasteczko natomiast malutkie, jednak nie zapomniano w nim o turystach, którzy mieli gdzie zjeść i napić się piwa. Sylwester nad brzegiem morza oczywiście też był udany. Ludzi zgromadziło się sporo, wszyscy w szampańskich nastrojach, z fajerwerkami, które pięknie rozbłyskały na niebie przy szumie fal – niezapomniane zjawisko. Nikomu nie przeszkadzał mróz i dość dokuczliwi wiatr, takich rzeczy nieczęsto się doświadcza, a wierzcie nam z pewnością warto.

Oczywiście obowiązkowo wybraliśmy się również na ruchome wydmy oraz do latarni Stilo, a do obejrzenia zdjęć z tych eskapad zapraszamy w kolejnych dniach.

Zobaczcie w naszej galerii jak wygląda Łeba zimą.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Drążkiewicz
 

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar