2010-12-25

Profilaktyka

Przygotuj się na białe szaleństwo

Wszystkim zapalonym miłośnikom zimowych przyjemności marka preparatów witaminowych Plusssz poleca Plusssz Potas. Od odpowiedniego przygotowania ciała do sezonu zimowego zależy nasza dobra kondycja, zdrowie a czasem nawet życie. O własne bezpieczeństwo na stoku powinniśmy dbać, bez względu na to, czy jesteśmy zaawansowanymi profesjonalistami, czy też świeżymi adeptami sztuki sportów zimowych. Niezależnie od tego, czy jeździmy na nartach, snowboardzie czy sankach warto pamiętać o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie.

 
O dobrą kondycję powinniśmy dbać cały rok, chodząc na zajęcia fitness, lub stosując inne formy aktywności fizycznej. Jednak podczas zjazdów na stoku,  angażowane są zupełnie inne partie mięśniowe niż na co dzień. Największe wyzwania czekają mięśnie ud i grzbietu. Aby uniknąć kontuzji i urazów lub po prostu uciążliwych zakwasów przed planowanym wyjazdem warto skoncentrować się na intensywnych ćwiczeniach wywołujących skurcze mięśni, wzmacniające układ więzadłowo - stawowy. Wykonujemy je naśladując ruch wykonywany przy zjazdach: zbieganie po schodach, przysiady podskoki na obu nogach - na przykład przez ławeczkę. Trenerzy radzą, aby zawsze rozpoczynać od rozgrzewki i stopniować poziom trudności wykonywanych ćwiczeń.

Ważne elektrolity
Przy wysiłku fizycznym nasza gospodarka elektrolitowa ulega zaburzeniu. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duża jest utrata jednego z bardzo ważnych pierwiastków w naszym organizmie – potasu. Preparat Plusssz Potas powstał po to, aby wesprzeć nasz organizm w procesie regeneracji mięśni. Warto się nim wspomagać w trakcie przygotowań do białego szaleństwa. Jest to ważne, ponieważ niedobór potasu może być przyczyną zmęczenia, nieregularnego rytmu serca, podenerwowania lub mdłości.

Poza tym, w codziennej, nawet dobrze zbilansowanej diecie, potasu jest zazwyczaj za mało. Picie dużych ilości kawy i alkoholu, spożywanie solonych potraw i słodyczy oraz stosowanie diet wyszczuplających dodatkowo naraża organizm na wzmożoną utratę tego pierwiastka.
Plusssz Potas to kompleks zbilansowanych, najważniejszych witamin i mikroelementów, który pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania organizmu dorosłego człowieka na te składniki. Dodatkowo forma płynna witamin Plusssz powoduje, że zawarte w niej substancje czynne przyswajają się szybciej.

W ten sposób zniwelujemy perspektywę dokuczliwego bólu mięśniowego podczas zjazdów na nartach czy desce i będziemy mogli w pełni cieszyć się śnieżnymi przyjemnościami.

Plusssz Potas posiada pozytywną opinię Akademii Medycznej Wydziału Farmacji i zawiera jedynie naturalne barwniki. Cena preparatu to ok. 8,5 zł. Za 20 sztuk tabletek w opakowaniu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar