2010-12-19

DZIECIAK

X jubileuszowe spotkanie dzieci wyleczonych z choroby nowotworowej

W sobotę, czyli 18. grudnia już po raz dziesiąty dzieci, którym udało się pokonać chorobę nowotworową, wezmą udział w "Jubileuszowym spotkaniu dzieci wyleczonych z choroby nowotworowej".

Uroczystość każdego roku gromadzi setki pacjentów z całej Polski, którzy dzięki opiece personelu Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy ul. Bujwida mogli powrócić do zdrowia. Co roku wrocławski szpital przyjmuje ponad 6 tysięcy dzieci, z których 80% zostaje wyleczonych. Dzięki temu klinika poszczycić się może mianem jednego z najlepszych szpitali onkologii dziecięcej nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.

Tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w nowym Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia, rozpocznie się wręczeniem zasłużonym lekarzom odznaczeń za najlepszą pracę. Także darczyńcy i przyjaciele fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową otrzymają statuetkę ,,Kropla Życia”, będącą podziękowaniem za pomoc m.in. we wspieraniu idei budowy Przylądka Nadziei.  

Istotnym i niewątpliwie symbolicznym punktem uroczystości będzie spotkanie dwóch osób, które w pewnym sensie narodziły się na nowo, a więc dawcy i biorcy szpiku. Jedną z nich będzie znany aktor, angażujący się w akcje charytatywne na rzecz osób z chorobami nowotworowymi – Maciej Stuhr, który poprowadzi także drugą część imprezy. Tutaj przewidziane są liczne występy dzieci z kliniki, ale nie tylko. Będzie wspólne śpiewanie kolęd, recytacja wierszy, gra na pianinie a nawet pantomima. Całość zakończy uroczyste wręczenie dzieciom paczek świątecznych, kryjących poza słodkościami także inne upominki.

Dzisiejsze spotkanie pokazuje jak ważna jest budowa Kliniki Przylądek Nadziei. Dzieci, które przyjechały do Wrocławia z całej Polski, są pięknym świadectwem triumfu życia nad śmiercią  i  stanowią niezwykłą motywację dla wszystkich, którzy podejmą się zbiórki pieniędzy na rzecz budowy nowej kliniki. To, co napawa nas największym optymizmem, to fakt, że co roku zwiększa się liczba wyleczonych pacjentów.  Dzieje się tak dzięki poświęceniu i determinacji zespołu lekarskiego i dzielnej walce z chorobą naszych podopiecznych. To oni są bohaterami  dzisiejszego spotkania. – przyznaje Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.  

Działalność fundacji aktualnie skupia się na zbieraniu funduszy na nową siedzibę kliniki. Obecny budynek bowiem nie spełnia wielu norm Unii Europejskiej i grozi mu zamknięcie. Pomóc można na wiele sposobów: przekazać 1% podatku dochodowego, wesprzeć wirtualną klinikę pod adresem www.wirtualna-klinika.pl lub po prostu wysłać smsa o treści NADZIEJA pod numer 72165 (2,44zł). Każda złotówka będzie kolejną cegiełką w budowie nowego szpitala dla ciężko chorych dzieci.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar