2010-12-18

Napoje

Trzeźwy sposób na kaca

Sylwestrowe szaleństwo i karnawałowe bale - wkrótce czeka nas wiele okazji, by bawić się do białego rana. Niestety jest bardzo prawdopodobne, że po takiej imprezie obudzi nas uczucie pragnienia i uciążliwy ból głowy. Wtedy najlepiej nie eksperymentować i sięgnąć po naturalne lekarstwo na kaca – Sok z Kiszonej Kapusty Cymes.

Nieprzyjemna pobudka
Kac to rezultat alkoholowych ekscesów, po których nasz organizm potrafi wyjątkowo paskudnie zareagować. Zwykle towarzysz mu szaleńcze pragnienie, gdyż alkohol drastycznie zaburza wydzielanie wazopresyny. Jej niedobór zakłóca wchłanianie wody i w rezultacie prowadzi do odwonienia. Stąd nazajutrz po imprezie budzi nas niemiłe uczucie suchości w ustach. Innymi objawami, przypominającym nam o nocnym szaleństwie jest drganie mięśni, drżenie rąk i przyspieszone tętno.  Jest to kolejny efekt odwodnienia, wiążący się z utratą ważnych dla zdrowia jonów, takich jak: sód, potas, wapń i magnez. Wypłukany organizm jest pozbawiony również witamin, co w połączeniu z nieprzespaną nocą, przyczynia się do jeszcze większego osłabienia organizmu.  Największe jednak szkody ponosi wtedy nasza wątroba.  W procesie przetwarzania alkoholu powstaje w niej toksyczna substancja: aldehyd octowy, który jest głównym powodem kaca.

Domowe sposoby skuteczne tylko z pozoru
Przyjęło się, że po burzliwej nocy warto jest zapikować sobie tłuste, smażone śniadanie i dużą dawkę kofeiny. Nic bardziej zwodniczego. Rzeczywiście czarna kawa czy energetyzujące napoje działają  pobudzająco, to dodatkowo obciążają naszą wątrobę. Natomiast tłuste śniadanie z mnóstwem grzanek zwiększa tylko kwasowość w żołądku. Dlatego, mimo iż pozornie czujemy się lepiej, jest to jedynie efekt wywołany gwałtownym skokiem poziomu energii. W ten sposób nasze dobre samopoczucie jest złudne i trwa tylko na chwilę. Lepiej sięgnąć po bardziej lekkostrawne i skuteczniejsze rozwiązanie.

Kapuściany klin
Nie wszystkie sposoby oparte na domowych recepturach sprawdzają się w 100%.  Już nasi dziadkowie wiedzieli, że nic nie działa tak orzeźwiająco na tzw. zespół dnia następnego jak świeży z sok kapusty. Nie trzeba we własnych mieszkaniach kisić kapusty w wielkich beczkach, aby móc od czasu do czasu łyknąć kapuścianego klina. Wystarczy zaopatrzyć się w Sok z Kiszonej Kapusty i Marchwi Victorii Cymes.  Mając go pod ręką szybko zaspokoimy niedobór wypłukanych z organizmu witamin i soli mineralnych. Sok z kapusty jest prawdziwą kopalnią witamin z grupy B, witaminy C, K oraz potasu, wapnia i żelaza. Dlatego regularne picie Soku z Kiszonej Kapusty i Marchwi korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszej wątroby i śledziony. Zdrowotne składniki zawarte w soku są doskonale przyswajane przez nasz organizm, a co najważniejsze: pomagają skutecznie i szybko ugasić uciążliwe pragnienie. Dzięki czemu czujemy ulgę już od pierwszego łyku.

Znakomity nie tylko po imprezie
Na kapuściano – marchwiowy koktajl Victorii Cymes warto skusić się jednak częściej niż tylko po hucznym świętowaniu. Zawarte w soku witaminy i błonnik wspomagają trawienie i odporność naszego organizmu. Co więcej, świeży Sok z Kiszonej Kapusty Cymes jest naturalnie mętny, niebarwiony, niepasteryzowany, niesłodzony i niekonserwowany. Ten warzywny koktajl nie zawiera także żadnych dodatków i konserwantów, co daje nam gwarancję zdrowia.

W dodatku Sok z Kiszonej Kapusty i Marchwi Victorii Cymes jest naprawdę smaczny.  I nawet, jeśli ktoś nie przepada za kiszoną kapustą, to jej smak jest znakomicie złagodzony przez połączenie go ze świeżym sokiem marchwiowym.

Producent: Victoria Cymes
Pojemność: 250 ml
Cena: 2,40 – 2,60 zł

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar