2010-12-14

Warto odwiedzić...

Wczasy w królestwie Neptuna

Planując zimowe wyjazdy na urlop, najczęściej wybieramy góry. Co roku przyciągają one tysiące miłośników „białego szaleństwa”. Wiąże się to jednak z przeludnieniem miejscowości wypoczynkowych, hałasem, a przecież nie o to chodzi. Po stresach i pośpiechu dnia codziennego każdy chce odpocząć i zregenerować siły. Najłatwiej można to osiągnąć w ciszy i spokoju, z daleka od zgiełku i tłoku.

Zima ma swoje uroki również nad morzem. Nie ma tam przeludnienia tak jak w sezonie letnim. Puste plaże sprzyjają długim spacerom, a szum morza i krzyki mew bardzo dobrze relaksują.
Dobrym sposobem jest na przykład spędzenie w ten sposób świąt Bożego Narodzenia razem z sylwestrem. Unikniemy dzięki temu przedświątecznego pośpiechu związanego z zakupami i przygotowaniami. Wolny czas możemy spędzić na wycieczkach, spacerach lub po prostu na zwykłym nicnierobieniu, regenerując siły przed kolejnym rokiem pracy.

Jako częsty bywalec różnych miejscowości nad polskim morzem, mogę polecić Ustronie Morskie. Kilka razy Spędziłam tam dwutygodniowy wypoczynek, a nawet święta, z Wigilią i sylwestrem. Jest ono położone ok. 12 km od Kołobrzegu i mimo tego, że jest już po sezonie nie ma problemów z komunikacją.

Zaletą zimowego wypoczynku są spacery plażą bez ryzyka wejścia komuś w obiektyw czy obsypania piaskiem. Czasem, z powodu dużych fal plaża staje się zbyt wąska do przejścia, jednak wtedy mamy do dyspozycji deptak, który w przyszłości ma połączyć Ustronie z Kołobrzegiem. Dla tych, którzy lubią zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc, polecam Dom Chleba, wioskę indiańską w Zieleniewie czy też Dobrzycę, w której znajdują się ogrody z wieloma odmianami drzew i krzewów.

Po dwóch tygodniach takiego wypoczynku wraca się do domu z nowym zapasem sił do czekających nas przez najbliższe miesiące obowiązków.

Edyta Siwek

Komentarze (2)

Janka (2015-01-03 14:42:27)
Odp
  My wybraliśmy Złote Piaski- turysci.net.pl/jak-dojechac-do-zlotych-piaskow Uwielbiamy piasek, ciepło, wodę i ładne krajobrazy. Już nie możemy doczekać się wakacji! 
m.s. (2011-03-31 22:56:06)
i...
...i jeszcze jak dla mężczyzn małych i dużych w sumie i nie tylko dla nich :) można jeszcze podpowiedzieć o tym poligonie z czołgami co miesci się jadąc w stronę Kołobrzegu. Ja też uwielbiam Tą miejscowość.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar