2010-12-12

WARTO WIEDZIEĆ

Bajkowy świat Piotrusia Pana według Capgemini

Dzieci i młodzież  ze Stowarzyszenia "U Siemachy" będą miały w tym roku radosne i szczęśliwe Święta Bożego Narodzenia – a to między innymi dzięki pracownikom Centrum BPO Capgemini w Krakowie – którzy właśnie dla nich wystawią na deskach Teatru Ludowego spektakl "Piotruś Pan" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Na widowni zasiądą dzieci ze Stowarzyszenia "U Siemachy”" pracownicy Capgemini wraz z rodzinami, oraz zaproszeni na tę uroczystość goście.

Przedstawienie „Piotruś Pan”, które 14 grudnia 2010 roku na deskach Teatru Ludowego w Krakowie wystawią pracownicy Centrum BPO Capgemini, ma cel charytatywny. Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Stowarzyszeniu „U Siemachy”, która to organizacja prowadzi placówki socjoterapeutyczne dla dzieci - dzienne i całodobowe placówki opiekuńczo – wychowawcze oraz poradnie psychoterapeutyczne. Środki zebrane podczas przedstawienia zostaną wykorzystane na zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia dla podopiecznych Stowarzyszenia a kwestę poprowadzi dyrektor Capgemini BPO i członek Zarządu Capgemini Polska – Marek Grodziński.

Na widowni, obok rodzin pracowników zasiądą zaproszeni goście, Partnerzy Biznesowi Capgemini oraz podopieczni Stowarzyszenia „U Siemachy”.

Sztukę „Piotruś Pan” wystawią, przy wsparciu swojej firmy, pracownicy Centrum BPO Capgemini w Krakowie, którzy specjalnie na ten czas zamienią się w aktorów, producentów i scenografów. Premiera zapowiedziana jest na 14 grudnia 2010 roku, o godzinie 19.00 w Teatrze Ludowym (os. Teatralne 34). Następnie, spektakl wystawiany będzie 15, 20 i 21 grudnia. Pomocy przy realizacji tego projektu udzielili; Jerzy Jan Połoński, który zgodził się reżyserować spektakl, Michał Kowalczyk, który skomponował muzykę do sztuki, Centrum Wspinaczkowe Forteca, Open-Up, Królestwo Baniek, oraz Modern Catering. Przygotowania do wystawienia spektaklu trwały cztery miesiące i odbywały się wyłącznie poza godzinami pracy.

Jerzy Jan Połoński to młody aktor, reżyser, i artysta kabaretowy znany m.in. z desek Teatru Polskiego we Wrocławiu, krakowskiego Teatru Groteska i Teatru Konsekwentnego w Warszawie. Związany był również kabaretową Formacją Chatelet. Założyciel i twórca Grupy Inicjatyw Teatralnych. Reżyserował liczne spektakle teatralne, telewizyjne oraz widowiska muzyczne.

- „Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu dzieci ze Stowarzyszenia „U Siemachy” będą mogły mówić, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, będą dla nich radosne i udane” – mówi Marek Grodziński. – „To już trzecia edycja naszego przedsięwzięcia i jesteśmy pewni, że podobnie jak poprzednie, zakończy się ona sukcesem, a dzieci ze Stowarzyszenia „U Siemachy” będą zadowolone. Jako szef krakowskiego Centrum BPO Capgemini, cieszę się, że nasi pracownicy mają w sobie chęć i zapał do działań prospołecznych. Nasza firma udziela im w tym pełnego wsparcia” – dodaje Marek Grodziński, który sam będzie kwestował wśród widowni na rzecz dzieci od „Siemachy”.

Capgemini angażuje się również społecznie. Firma ułatwia pracownikom wspólne przedsięwzięcia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu – między innymi organizuje wizyty młodzieży w Firmie powiązane ze szkoleniami, przekazuje sprzęt elektroniczny do szkół, organizuje zbiórki krwi i wiele innych. Przedstawienia teatralne stały się tradycją Capgemini BPO – w tym roku po raz trzeci pracownicy na cztery miesiące zrezygnowali ze swojego wolnego czasu, by w pełni poświęcić się przygotowaniom spektaklu.

To już trzecia edycja świątecznych projektów teatralnych pracowników BPO Capgemini w Krakowie.Film z obecnie przeprowadzanych prób.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar