2010-12-11

WARTO WIEDZIEĆ

12 znanych Osób wraz z firmą Lenovo wspierają Fundację SYNAPSIS

"Pokaż innym jak czerpiesz radość z życia" to motto kalendarza na rok 2011, który od dziś jest dostępny w sprzedaży. W projekt zaangażowało się 12 znanych osób: Michał Bąkiewicz,  Katarzyna Dowbor, Dorota Gardias, Monika Jarosińska, Patricia Kazadi, Marcin Kwaśny, Alżbeta Lenska, Michał Lesień, Rafał Patyra, Michał Piróg, Małgorzata Potocka i Janusz Tylman, którzy na zdjęciach prezentują swoje hobby, pasje bądź to, w jaki sposób lubią spędzać wolny czas.

Mecenasem kalendarza jest firma Lenovo, światowy producent komputerów przenośnych i stacjonarnych. Całkowity zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji SYNAPSIS, która od 20 lat realizuje misję pomocy dzieciom i osobom dorosłym dotkniętym autyzmem. Kalendarz można nabyć poprzez Partnerów projektu: Allegro - na aukcji charytatywnej www.kalendarz2011.allegro.pl  oraz na platformie handlowej groupon.pl

Lenovo jest jednym z największych producentów komputerów przenośnych na świecie, urządzeń które pomagają w pracy, a dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, stają  są domowymi centrami multimedialnej rozrywki, dając radość całym rodzinom. Zdecydowaliśmy się pomóc Fundacji SYNAPSIS, gdyż Jej działalność daje szansę wielu osobom czerpać radość z życia, a pod takim właśnie "hasłem" promujemy nasze produkty    - mówi Tomasz Byskosz Marketing Manager firmy Lenovo. Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tego projektu, a w szczególności Twarzom kalendarza, za ich otwartość na potrzeby społeczne - dodaje.

O autyzmie
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, które powoduje trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, porozumiewaniu i kontaktach społecznych. Szacuje się, że w Polsce na 10 tys. narodzin przypada 20 dzieci dotkniętych tą niepełnosprawnością.
ONZ oficjalnie uznał autyzm za jeden z największych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Nie leczony może być przyczyną ciężkiej niepełnosprawności.
Znane obecnie metody terapii autyzmu często pozwalają osiągnąć znaczną poprawę funkcjonowania dziecka. W tym celu niezbędna jest jak najwcześniej postawiona diagnoza oraz odpowiednia terapia.

Jeszcze kilka lat temu powszechne było przekonanie, że autyzm jest nieuleczalny. Praktyka ostatnich lat pokazuje jednak, że wcale tak nie musi być. Wczesne rozpoznanie autyzmu oraz indywidualnie dostosowana, całościowa i intensywna terapia może prowadzić do poprawy funkcjonowania dziecka z autyzmem w stopniu zbliżonym lub równoznacznym z wyleczeniem.  Z naszych doświadczeń wynika, że może to dotyczyć nawet 10 procent małych dzieci objętych wczesną i intensywną terapią - mówi Joanna Grochowska, Wiceprezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS.

Komentarze (1)

gość (2010-12-13 00:08:38)
obłudny Patyra
taki niby tatuś a swojej trzeciej córeczki nie chce znać. W TVP głośno o tym jak kilka lat miał romans z którego ma dziecko a teraz udaje wiernego tatusia. Swoim dzieckiem by sie zajął zanim będzie twarzą akcji charytatywnych
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar