2010-12-08

WARTO WIEDZIEĆ

Prezenty z klasą

Przed nami czas przedświątecznej gorączki i pospiesznych poszukiwań gwiazdkowych upominków. Wybrać prezent, który sprawi radość obdarowanemu to trudna sztuka, a już szczególnie, kiedy mamy do czynienia z mężczyzną wymagającym, który lubi otaczać się przedmiotami pięknymi i wyjątkowymi – niekoniecznie najdroższymi, ale zawsze z klasą. Szukasz upominku dla partnera, ojca, brata, ale także przyjaciela, szefa, czy kontrahenta? Oto kilka pomysłów i wskazówek, które mogą cię zainspirować.


Pasjonat

Jeśli chcesz trafić w dziesiątkę upominkiem i ucieszyć drogiego Ci mężczyznę wybierz prezent, który nawiązuje do jego usposobienia i pasji. Świetnym pomysłem są pięknie wydane albumy o motoryzacji, sportach ekstremalnych, fotografii, odległych zakątkach świata. Sprawią radość również: nowy obiektyw, statyw do aparatu, kolekcja filmów ulubionego reżysera, które można oglądać potem w fotelu ze szklaneczką czegoś mocniejszego w dłoni, zestaw przypraw używanych w kuchniach orientalnych. A może zamiast przedmiotu warto podarować emocje? Ważny cały rok voucher upoważniający do wynajęcia na weekend legendarnego Harley’a Davidsona to dobry pomysł na obdarowanie miłośnika motoryzacji z prawem jazdy na motor. Fanów szybkich samochodów ucieszy przejażdżka Lamborghini - próba okiełznania 500 koni mechanicznych pod maską, zmierzenia się z prędkością i możliwościami tego auta.  Miłośników japońskiej kuchni zaskoczy kurs sushi, gdzie pod okiem eksperta nauczą się rozpoznawać rodzaje ryb, stworzą swoje sashimi, maki.

Koneser

Wyjątkowy mężczyzna zasługuje na wyjątkowy prezent. W miejscach, w których czas się zatrzymał: antykwariatach i sklepach ze starociami i antykami znaleźć można niepowtarzalne przedmioty z duszą. Zabytkowa papierośnica, zestaw piór i kałamarzy, kieszonkowy zegarek, piękne wydanie ulubionej książki mogą okazać się świetnym pomysłem. Poszukiwanie takich drobiazgów jest przyjemnością samą w sobie – zamiast przepychać się w zatłoczonych centrach handlowych, czy stać w kolejkach do kasy, możemy na kilka minut cofnąć się w czasie i pobuszować w przeszłości. Może uda nam się upolować pięknie zdobione szachy albo zabytkową ramę?

Konesera wykwintnych alkoholi ucieszy z pewnością podróży do Szkocji, w którą wybierze się w towarzystwie najlepszej szkockiej whisky. Podróż odbywa się w wyobraźni, jednak smak jest prawdziwy. W zależności od upodobań obdarowanego, wybierz jeden z pięciu wariantów szkockiej whisky numer 1 na świecie – Johnnie Walker. Każda z nich posiada własną osobowość, własne dzieje i historię do opowiedzenia. Johnnie Walker Red Label? Whisky z czerwoną etykietą to pełnia charakteru,  dla pełnego werwy mężczyzny, który lubi smakować whisky z rozmaitymi dodatkami i to najlepiej w oryginalnych szklankach. Johnnie Walker Black Label? Whisky z czarną etykietą o niezrównanej kompozycji, zachwyca bogatą głębią,  przy każdej dobrej okazji. Johnnie Walker Green Label? Whisky z zieloną etykietą wyróżni się niepowtarzalnym smakiem, kompozycją tylko single malts, dla lubiących intensywne wrażenia mężczyzn. Whisky ze złotą i niebieską  etykietą (Johnnie Walker Gold Label i Johnnie Walker Blue Label) to prezenty z najwyższej półki, zachwycą obdarowanego mistrzowskim smakiem i nietypowym sposobem serowowania. Whisky dana w prezencie zyska na wyjątkowości wraz z oryginalną, spersonalizowaną etykietą, na której możemy umieścić krótkie życzenia lub dedykację. By ją zamówić i tym samym wyróżnić swój prezent, wystarczy zarejestrować się w klubie pasjonatów tego alkoholu na stronie www.swiatwhisky.pl.

Gadżeciarz

Wielu mężczyzn lubi nowinki technologiczne, które wprawiają w zdumienie nie tylko ich, ale także ich otoczenie. Oswajają nowości jako pierwsi, chcąc otaczać się przedmiotami najlepszymi w swojej klasie, najbardziej innowacyjnymi, o najlepszym wzornictwie. Wybór takiego gadżetu na prezent może być problematyczny. Trudno trafić w indywidualny gust obdarowywanego nowym zegarkiem, telefonem, odtwarzaczem mp3 czy nawigacją GPS. Warto jednak poszukać czegoś, czego nasz gadżeciarz jeszcze nie ma. Może czytnik e-booków? Zwróćmy uwagę na wyświetlacz – czytając, powinniśmy mieć wrażenie, że to zwykły papier, nawet w ostrym świetle słonecznym. Ważna jest też jak najmniejsza waga i gabaryty. Majsterkowiczowi z klasą spodoba się zestaw narzędzi, który mieści się w dłoni. To coś więcej niż scyzoryk – zawiera w sobie także zestaw śrubokrętów, miarkę taśmową, poziomicę, młotek oraz lampkę LED. Aktywny podróżnik ucieszy się z ładowarki słonecznej, która nawet w najodleglejszym zakątku świata, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej, zasili dowolny telefon oraz wszelkie gadżety z wejściem USB, dzięki czterem różnym wejściom. Na sezon deszczowy każdemu mężczyźnie przyda się parasol. Najlepiej wykonany z aluminium pokrytego tytanem oraz włókna szklanego. Takie połączenie wraz z pokryciem powleczonym teflonem sprawia, że nic nie będzie w stanie go zniszczyć. Parasol dla Bonda.

Sprawienie wyjątkowego prezentu dla wymagającego mężczyzny to poważne wyzwanie, ale też przygoda. Poszukiwanie upominku może samo w sobie stać się fascynującą zabawą, dzięki której możesz odnaleźć hobby dla siebie. Warto też pamiętać, że dobry pomysł na prezent to jedno, a najwięcej przyjemności sprawi prezent, któremu poświęcimy swój czas i uwagę oraz który podarujemy szczerze, bo od serca.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar