2010-11-16

ROZRYWKA

MARIKA w Częstochowie

W Polsce jest mnóstwo fanów muzyki, reggae i zdaje mi się, że będzie coraz więcej dzięki jednemu z uczestników programy TVN "Mam talent". Niektórzy dopiero zaczną się interesować  muzyką reggae, inni już od dawna uwielbiają ten nurt w muzyce, zwłaszcza w polskiej. Dla wszystkich fanów reggae mamy dobre wieści. W Częstochowie w klubie Teatr From Poland odbędzie się niezwykły koncert MARIKI.

MARIKA – NOWY PODWÓJNY ALBUM! ‘Put Your Shoes On’ / 'Put Your Shoes Off' PREMIERA 8 CZERWCA 2010! Albumem ‘PUT YOUR SHOES ON’ Marika potwierdza pozycję Pierwszej Damy Polskiego Dancehallu. Remiksowym albumem 'PUT YOUR SHOES OFF' ogłasza, że klubowe parkiety będą należeć do niej tego lata. MARIKA IS BACK IN TOWN.

'PUT YOUR SHOES ON' otwiera 'Uplifter' - muzyczna podróż ponad 20 lat wstecz do legendarnego studia Channel One na Jamajce. To tam właśnie Roots Radics, jeden z najsłynniejszych backing bandów w historii muzyki reggae nagrał instrumentalny podkład wykorzystany w tym utworze. 'Uplifter' to również owoc współpracy z brytyjską sławą produkcji dubowej - Adrianem Sherwoodem. Ale '...SHOES ON' to również mocne brzmienia, nowoczesne dudniące basem 'Girlzz', 'Esta Festa' czy dancehallowe 'Catch Di Moment' z gościnnym udziałem Bay-C, wokalisty jamajskiej formacji T.O.K. Są też na '...SHOES ON' takie perełki jak poruszające 'Selah' czy wyjątkowo osobista 'Bezsenność W Warszawie'. Płyta jest bardzo spójna - z jednej strony za sprawą tekstów i melodii napisanych przez Marikę, z drugiej doskonałej produkcji muzycznej, którą niemal w całości zajął się Olo Mothashipp, połowa Juniorbwoy - duetu odpowiedzialnego za produkcję 'Mojego Serca' i 'So Sure'. Album nagrano w warszawskim studio WESTERN JIVE. Tam również oprócz nagrania 11 premierowych kompozycji Marika i Olo Mothashipp odświeżyli brzmienie nieśmiertelnego hitu lat '90 - 'All That She Wants' z repertuaru Ace Of Base. Płyta w przeważającej części jest polskojęzyczna, ale oprócz zwrotek po polsku i angielsku pojawiają się także zwrotki po portugalsku czy w języku nigeryjskiego plemienia Joruba.

'PUT YOUR SHOES ON' / 'PUT YOUR SHOES OFF' to antidotum na przygnębienie po długiej zimie. To także, a może przede wszystkim znacznie bardziej dojrzała odsłona Mariki. Z jednej strony to powrót do charakternego, mocnego podawania tekstu - kobiecej ‘nawijki', w której Marika nie ma sobie w Polsce równych, z drugiej - hołd dla dobrych melodii i oryginalna harmoniczna wrażliwość. To spora doza feministycznego, ale pełnego dystansu i dowcipu spojrzenia na świat. To także bardzo osobiste nastrojowe momenty.

- 19.11.2010 W ramach imprezy „Reggae Specialist” Koncert: MARIKA z zespołem. After Party Rub Pulse Movement. Start: 20:00. Bilety: 25 (przedsprzedaż) 35 (w dniu koncertu) Wstęp na After Party: 10 PLN

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar