2010-10-15

Twarz

Polska premiera profesjonalnych kosmetyków do makijażu

28 września w klubie „El Presidente” w Warszawie odbyła się konferencja z okazji wprowadzenia na rynek nowej marki profesjonalnych kosmetyków do makijażu KOBO Professional.

Produkty firmy KOBO są kierowane nie tylko do zawodowych makijażystów, ale również do wszystkich kobiet, które lubią eksperymentować z makijażem. O wyzwaniach stojących przed nowoczesną kosmetologią, pracy wizażystów i roli makijażu opowiadały Agnieszka Jaszczuk, dyrektor marketingu sieci Drogerie Natura, odpowiedzialna za wprowadzenie marki na rynek polski, Kasia Kozłowska-Kołodziejska, ceniona makijażystka stylistka, zaproszona do współpracy jako główna makijażystka marki, Aldona Karczmarczyk, znana fotografka gwiazd oraz aktorka Kasia Zielińska. Spotkanie poprowadził Piotr Kempa.

KOBO Professional to najnowszej generacji kosmetyki do makijażu, które charakteryzują        się niezwykłą trwałością i łatwością aplikacji. Wybierając produkty KOBO, każda konsumentka może liczyć na profesjonalny efekt wykonanego w domu makijażu, który nie obciąży zanadto jej kieszeni. Marka KOBO Professional oferuje bogatą paletę zarówno produktów, jak i kolorów. W nowej linii znajdziemy intensywne, odważne barwy, które odpowiedzą na potrzeby kobiet oczekujących od makijażu wyrazistości. Jednocześnie z kosmetyków KOBO mogą z powodzeniem korzystać zarówno wizażyści podczas profesjonalnych sesji zdjęciowych, jak i te panie, które szukają w makijażu lekkości i preferują styl klasyczny.

Głównymi tematami polskiej premiery kosmetyków KOBO Professional była praca wizażystów oraz rola makijażu zarówno na planie zdjęciowym, jak i w codziennym życiu. Wstępem do dyskusji była prezentacja atutów nowej linii KOBO Professional przeprowadzona przez Agnieszkę Jaszczuk, dyrektora marketingu sieci Drogerie Natura, odpowiedzialną za wprowadzenie marki KOBO Professional na rynek polski.

Stworzenie linii KOBO Professional nie mogło obyć się bez udziału profesjonalistów. Do współpracy zaproszona została znana w Polsce i Europie makijażystka Kasia Kozłowska – Kołodziejska, dyrektor artystyczny Professional School of Makeup & Style KozlowskaVisage. To ona właśnie  jako niezależny ekspert czuwała nad jakością i kolorystyką kosmetyków KOBO. Ponadto na sezon jesienno-zimowy 2010 wykreowała kolekcję makijażu CHIC, której twarzą została znana aktorka Kasia Zielińska. Podczas konferencji autorka kolekcji miała okazję opowiedzieć o swoich inspiracjach oraz porozmawiać z kolejną profesjonalistką, na co dzień współpracującą z makijażystami, Aldoną Karczmarczyk, jedną z najbardziej rozchwytywanych obecnie polskich fotografów celebrities. Rozmowa dotyczyła pracy wizażystów na planie zdjęciowym, oczekiwaniach gwiazd i artystów oraz potrzeb wobec makijażu zwykłych kobiet. Kasia Kozłowska – Kołodziejska opowiedziała również, w jaki sposób na potrzeby te odpowiadają kosmetyki KOBO Professional.

Dowodem możliwości, jakie dają profesjonalne produkty KOBO, był pokaz kreacji inspirowanych kolekcją makijaży CHIC. Miał on podkreślić, że kosmetyki Kobo mogą być wykorzystane zarówno    do wykonania profesjonalnego makijażu, jak i do zabawy i kreowania własnego wizerunku. Inspiracją Kasi Kozłowskiej – Kołodziejskiej przy tworzeniu makijażu dla KOBO Professional były z jednej strony światowe trendy, a z drugiej niezwykłe kolory występujące w przyrodzie. W przypadku kolekcji CHIC motywem przewodnim stały się szmaragdowa zieleń, granat, turkus lagoon i szafir w połączeniu z elegancką czernią i niezwykłym blaskiem pawich piór. Twarzą kolekcji została znana aktorka Kasia Zielińska, która świetnie wpisała się w kolorystykę makijażu, tworząc wizerunek kobiety tajemniczej i zmysłowej, pełnej wyrafinowanego szyku i elegancji.

Ostatnim punktem programu było pojawienie się na scenie Kasi Zielińskiej, która tego dnia wcieliła się w rolę modelki, a potem rozmowa z nią na temat wrażeń przy tworzeniu zdjęć do kolekcji makijażu dla KOBO Professional.  

Po konferencji goście mieli możliwość zapoznania się z produktami KOBO Professional oraz obejrzenia z bliska efektów pracy wizażysty. Kosmetyki KOBO Professional są dostępne od września 2010 roku wyłącznie w Drogeriach Natura na terenie całego kraju.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar