2010-10-11

ROZRYWKA

Koncert Całej Góry Barwinków w Częstochowie

15.10.2010 (piątek) o godz. 20:00  w Teatrze From Poland w Częstochowie odbędzie się Koncert Całej Góry Barwinków otwierający trasę koncertową "Kocham Kłopoty Tour 2010".

CGB
 
Wszystko zaczęło się w 1997 roku w piwnicy pewnego domu w Kłobucku. Było ich dwóch - perkusista Szymek i basista Kuba. Skład dość skromny, za to już z własną nazwą, podkradzioną z tomika wierszy Jerzego Harasymowicza, znalezionego w domowej biblioteczce. Takie były garażowe, a raczej piwniczne początki Całej Góry Barwinków. Po kilku zmianach w składzie i niezliczonych próbach zespół zadebiutował koncertowo. Debiut miał miejsce18 września 1998 roku w hali sportowej kłobuckiego OSiR. Koncert był dość krótki, bo złożony z zaledwie 7 utworów, a na scenie wystąpili: Kuba - bas/śpiew, Melon (który zastąpił Szymka) - perkusja, Darek - gitara/klawisze, Paweł - gitara i Paweł - saksofon. W tym składzie CGB zagrało kilkanaście koncertów w okolicach Częstochowy.

Odejście gitarzysty Pawła zakończyło pierwszy etap działalności Barwinków. Jego miejsce zajął młodszy brat Kuby - Tomek. Na razie zespół pozostawał w uśpieniu, aż do czasu gdy Darka zastąpił na gitarze Artur, a do składu dołączył Ziggi na trąbce. W takiej konfiguracji zimą 2002 roku CGB zarejestrowało pierwszą (nie licząc kilku wcześniejszych garażowych nagrań) półprofesjonalną demówkę. Znalazły się na niej min. takie utwory jak 'Mamatata', 'Rudi' czy 'Galaktyka Guttenberga'. Piosenki rozpowszechniane przez Internet i droga wysyłkową, wzbudziły spore zainteresowanie i od tego momentu CGB rozpoczęło koncertowe podróże po Polsce. W międzyczasie do zespołu dołączył klawiszowiec Maciek.

Rok 2003 to min. udział w konkursie festiwalu w Ostródzie i występ na dużej scenie Przystanku Woodstock w Kostrzynie, a także kolejne demo - wprawka przed dużą płytą. No i koncerty. Coraz więcej koncertów.

Sesja nagraniowa debiutanckiej płyty CGB rozpoczęła się latem 2004 roku. Tuż przed jej nagraniem grupę opuścił Ziggi, zespół zmuszony więc był do skorzystania z pomocy muzyka sesyjnego. Skłąd zasilił za to puzonista Przemek. Płyta zatytułowana po prostu 'Cała Góra Barwinków' swoją premierę miała 5 grudnia 2004 roku podczas festiwalu 'Winter Reggae' w Gliwicach. Wydawcą została firma Zima.

Debiutancki album zespół promował podczas niezliczonych koncertów w całej Polsce, zaliczając przy okazji wszystkie najważniejsze festiwale reggae.

Na przełomie 2005 i 2006 roku nowym trębaczem Całej Góry Barwinków został Daniel. Zespół rozpoczął intensywne prace nad materiałem na planowaną drugą płytę. Na początku 2006 roku grupa wzięła udział w trasie PRLive. W międzyczasie premierowa piosenka 'Woman' trafiła na składankę 'Far away from Jamaica'. Przełom 2006/2007 to już nagrania drugiej płyty zespołu zatytułowanej '24 godziny'.

Album miał premierę 16 kwietnia 2007 roku, a ukazał się nakładem wydawnictwa Lou & The Rocked Boys. Do zespołu dołączył drugi puzonista Karol.

Tytułowa piosenka z nowej płyty bardzo dobrze radziła sobie w mediach dochodząc do 1 pozycji na liście Radia Bis. Powstał do niej również teledysk.

Lato 2007 roku przyniosło min. zaproszenie do wzięcia udziału w Heineken Opener Festival w Gdyni. Kolejny singiel z płyty, piosenka 'Tracę czas', zaczęła bardzo często pojawiać się na falach radiowej Trójki.

Trasa koncertowa '24 godziny tour' promująca nowe wydawnictwo grupy trwała aż do wakacji 2008 roku i okazała się sporym sukcesem.

Na jesieni 2008 roku CGB znowu ruszyło w trasę, tym razem wraz z zespołem Dubska. 'Kumple on tour', bo pod takim hasłem odbywały się koncerty obu grup, trwała aż do wiosny 2009 roku. Specjalnie z myślą o tym wydarzeniu przygotowany został singiel, na którym znalazła się nowa wersja szlagieru Mieczysława Fogga 'Ta ostatni niedziela' (wykonana wcześniej na żywo w programie 'Kuba Wojewódzki) oraz premierowa piosenka grupy Dubska. Był to pierwszy w historii obu zespołów winyl.

Latem 2009 roku rozpoczęła się sesja nagraniowa trzeciej płyty Całej Góry Barwinków. Premiera planowana jest na styczeń 2010. Promocja materiału miała miejsce podczas drugiej edycji trasy Kumple on Tour.

W międzyczasie w składzie zespołu zaszły poważne zmiany. Po 11 latach wspólnego grania grupę opuścił Marek Grzybowski czyli Melon. Jego miejsce zajął Kuba Syguda. Z zespołem pożegnał się również puzonista Przemek Gaj.

15 październik Koncert Cała Góra Barwinków
Teatr From Poland Częstochowa
Bilety: 15 (przedsprzedaż) 20 (w dniu koncertu)

Punkty przedsprzedaży
:

Cafe Belg Al. NMP 32, Nuff Respect ul. Ogrodowa 4, Klub TFP Al. NMP 2, Monument Skate Shop Al. NMP 31.

Komentarze (1)

Jull (2010-10-20 18:36:27)
zdjęcia
 czy ma ktos moze zdjecia z tej inprezy. ?;] jezeli tak to prosze o wyslanie ich na adres: julls@onet.pl
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar