2010-06-03

Warto odwiedzić...

Bałtów na szlaku nauki i przyrody

To właśnie tutaj znajduje się pierwszy w Polsce JuraPark zbudowany na Źródlanej Wyspie w widłach rzeki Kamiennej. Oprócz dinozaurów w Bałtowie na turystę czekają: spływy tratwami, "Kraina Koni", stok narciarski "Szwajcaria Bałtowska", urokliwy Zwierzyniec i ścieżki spacerowe, a o historii miejscowości przypominają zabytki m.in. pałac książąt Druckich-Lubeckich, otoczony tajemniczym parkiem z przepięknymi okazami starych drzew, oraz kościół MB Bolesnej.

Po atrakcjach Bałtowa i okolic oprowadza najnowszy przewodnik pt. "Bałtów. Na szlaku nauki i przygody" wydany w ramach Programu PolskaTurystyczna.pl przy partnerskiej współpracy ze Stowarzyszeniem "Delta" i Stowarzyszeniem "Bałt". Książka pozwala zapoznać się z historią i atrakcjami tej uroczej miejscowości (Rozdział 2. i 3.) oraz proponuje szereg wycieczek tematycznych - pieszych i rowerowych po Bałtowie i okolicach, wśród nich m.in. Szlakiem Witolda Gombrowicza i Szlakiem Żółwia i Dinozaura (Rozdział 4.). W przewodniku zamieszczono szereg informacji praktycznych o dojeździe, puntkach informacji turystycznej, bazie noclegowej i gastronomicznej (Rozdziały 1. i 5.). Opisuje on także najważniejsze atrakcje regionu, położone w okolicach Bałtowa - a wśród nich: Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz Krzemionki - neolityczne kopalnie krzemienia pasiastego (Rozdział 6.).

"Uczmy się bawiąc, bawmy się w czasie nauki" - oto dewiza JuraParku, Zwierzyńca i innych opisanych w przewodniku atrakcji" - opowiada Marej Rej, współautor przewodnika. "Wybitni naukowcy podzielili się z nami rezultatami swoich prac badawczych. Wszystkie obiekty budowane były zgodnie z wynikami najnowszych odkryć, dając gwarancję niezwykłych doznań intelektualnych i naukowej przygody" - dodaje.

"Bałtów. Na szlaku nauki i przygody", Marek Rej, Zbigniew Tyczyński, PolskaTurystyczna.pl, Kraków 2010.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar